Innowacyjne rozwiązania na XXIII Giełdzie Wynalazków

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 13:45
Nie lada gratka dla fanów nietypowych rozwiązań i nowinek technologicznych. Ponad 100 polskich wynalazków będzie można zobaczyć 24 i 25 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Audio
  • Marek Gozdera ze Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów opowiada o XXIII Giełdzie Wynalazków (Nawiedzeni/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/public domain

Zobacz także
gielda1200.JPG
XXIII Giełda Wynalazków - patronat Czwórki

- Giełda jest wystawą krajową, która ma na celu wyróżnienie tych twórców innowacji, którzy w ubiegłym roku zdobyli najwięcej nagród na międzynarodowych wystawach - mówi w Czwórce Marek Gozdera ze Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów.

Celem wystawy jest promocja osiągnięć i międzynarodowych sukcesów z dziedziny nauki. Będzie można sprawdzić, na czym polega między innymi sprytne opakowanie biobójcze. - Produkty spożywcze dłużej zachowują świeżość i dzięki temu ich walory smakowe nie tracą właściwości odżywczych - tłumaczy gość.

Podczas takiego wydarzenia można się też wiele nauczyć - Właśnie o to chodzi w Giełdzie Wynalazków, twórcy bardzo chętnie dzielą się wiedzą - dodaje ekspert. 

***

Tytuł audycji: Nawiedzeni

Prowadzenie: Patryk Kuniszewicz

Gość: Marek Gozdera (Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów)

Data emisji: 24.03.2016

Godzina emisji: 11.13

jt/kd

Czytaj także

Pszczoły w armii. Pomogą szukać materiałów wybuchowych

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 14:55
Wojsko i służby celne mogą liczyć na pomoc tych owadów. - Ich tresura jest tańsza od nauki psa i trwa nawet jeden dzień - mówi Jakub Gąbka z Pracowni Pszczelnictwa SGGW w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kopernik znów ruszył świat! Nowa wystawa w Centrum Nauki

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 12:40
Skacząca kulka, chaotyczne wahadło i magnetyczny most - to niektóre eksponaty na nowej wystawie w Centrum Nauki Kopernik. - "Nowy Świat w ruchu" daje więcej możliwości różnorodnych eksperymentów i samodzielnego wyciągania wniosków - opowiada Jacek Błoniarz-Łuczak.
rozwiń zwiń