Wielkie przebudzenie chińskiego smoka

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 14:06
W audycji "Pani Tomu" gościem będzie prof. Bogdan Góralczyk. Podzieli się on ze słuchaczami impresjami na temat Państwa Środka.
Pałac Letni i ogród cesarski w Pekinie - symbol smoka
Pałac Letni i ogród cesarski w Pekinie - symbol smokaFoto: Glow Images

Wybitny polski sinolog książkę "Przebudzenie smoka. Powrót Chin na scenę globalną" poświęcił Chinom, które dziś są na ustach wszystkich. Góralczyk opisuje dzisiejsze Chiny z perspektywy swoich osobistych doświadczeń, człowieka który bada Chiny od ponad trzydziestu lat, niemalże od czasów Mao Zedonga.
Bogdan Goralczyk jest profesorem w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się we współczesnych stosunkach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem roli Chin.
***

Na audycję "Pani tomu" w środę (17.12.), w godz. 19.00 - 20.00, zaprasza Iwona Wyciechowska.

ac

Czytaj także

Chiny w książkach Yu Hua - szara codzienność niezłomnych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 10:00
Książka "Chiny w dziesięciu słowach" jest na polskim rynku pierwszą powieścią autorstwa chińskiego pisarza Yu Hua. - To autor empatyczny, który pisze o swoich współobywatelach, kreśląc ich zmagania z potwornie ciężką rzeczywistością każdego dnia - mówi Elżbieta Brzozowska z Wydawnictwa Akademickiego Dialog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Miller: Ryszard Kapuściński tłumaczył ludziom świat

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 11:40
- Kapuściński był zanurzonym w socjalistyczną ideologię romantykiem. Przez jakiś czas oglądał świat z tej perspektywy, potem zaczął dojrzewać - mówi autor książki "Pisanie. Z Ryszardem Kapuścińskim rozmawia Marek Miller”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ewa Winnicka: by napisać dobrą historię, trzeba zaufać rozmówcy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 09:10
- Dzisiejsza emigracja różni się od tej sprzed dekady - mówiła Winnicka o bohaterach swojej książki "Angole". - Teraz ludzie mają pewną wolność, której dawniej nie było.
rozwiń zwiń