- Wystarczy wyjść na zewnątrz, rozejrzeć się nieco bardziej uważnie niż zazwyczaj i na pewno w naszym otoczeniu znajdziemy ludzi albo miejsca, które nas zachwycą - mówi Piotr Gajewski ze Stowarzyszenie Do Rzeczy. - Nie trzeba być świadkiem epokowych wydarzeń, żeby zostać dobrym dokumentalistą i kronikarzem swoich czasów.
Konkurs "Kadr na Polskę" skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych fotografią, a w szczególności do młodzieży w wieku szkolnym: - Mogą się do nas zgłaszać amatorzy i profesjonaliści, pod warunkiem, że nie ukończyli 30. roku życia - wyjaśnia organizator konkursu. - Zależy nam na zdjęciach, które pokażą "Polskę naszych marzeń" z perspektywy osobistej, w wymiarze ogólnopolskim albo lokalnym.
Narodziny Wolności - Sierpień' 80>>>
Patronem konkursu jest Erazm Ciołek (1937 – 2012), fotograf Solidarności, który dokumentował epokowe dla naszej najnowszej historii wydarzenia, jak strajk w Stoczni Gdańskiej, czy wizyty Jana Pawła II do Polski: - To także pierwszy w Polsce fotografik, który pokazał problem narkomanii w naszym kraju - mówi gość "Poranka OnLine". - Był niezwykle mocno zaangażowany społecznie, robił fenomenalne zdjęcia i naszym zdaniem może stanowić wzór dla młodego pokolenia dokumentalistów.
Zobacz specjalny serwis Polskiego Radia - Jan Paweł II >>>
Ogłoszenie wyników konkursu zbiegnie się w czasie z Dniem Niepodległości oraz z obchodami pierwszej rocznicy śmierci Erazma Ciołka, która przypada 13 listopada.
kul