Nie bój się pisać - czytaj i łap narzędzia

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 16:58
Książki pobudzają wyobraźnię, relaksują, pozwalają oderwać się od codzienności. Aleksandra Więcka w szkole "Maszyna do pisania" daje narzędzia do ich tworzenia.
Audio
  • Aleksandra Więcka opowiada o kursach kreatywnego pisania (Się mówi/Czwórka)
By napisać jedna stronę, trzeba przeczytać 100 innych
By napisać jedna stronę, trzeba przeczytać 100 innychFoto: pixabay

Już Umberto Eco napisał, że kto czyta książki żyje podwójnie. I mimo że statystyki mówią, że Polacy nie czytają za wiele, to Czwórkowa sonda pokazuje, że każdy z naszych ankietowanych sięga po literaturę.

Aleksandra Więcka, jak sama przyznaje, po książki sięga bardzo często, rozmawia z pisarzami i pisze. W "Maszynie do pisania" dzieli się swoim warsztatem, bo jak twierdzi, można nauczyć się pisać. - Tego można się nauczyć i to w bardzo różnych kontekstach - wyjaśnia gość Czwórki. - Często po prostu brakuje nam narzędzi, nie wiemy czy chcemy tworzyć literaturę, bloga, literaturę faktu, czy pisać reportaże lub coś innego.

Kursy kreatywnego pisania są po to, by nam wskazać drogi, ale nie sprawią, że będzie nam się chciało pisać. Mogą pomóc uśmierzyć lęk przed pisaniem. Jak piszą młodzi kursanci, od czego zaczynają swoją przygodę i czy to ma coś wspólnego z ortografią Aleksandra Więcka zdradzała w "Się mówi".

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Aleksandra Więcka (nauczycielka pisania, dziennikarka)

Data emisji: 11.01.2016

Godzina emisji: 15.00

pj/kd

Czytaj także

Rękodzieło. "Doceniamy pracę własnych rąk!"

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 16:20
- Zmienia się styl życia, zmienia się nasza świadomość. Wracamy do tradycji "Zrób to sam" Adama Słodowego - twierdzi Agnieszka Górska z pracowni "Kredka" i zapowiada renesans zajęć praktyczno-technicznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe miasto albo kraj - jak się odnaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 17:20
Psycholog i trener Mateusz Grzesiak podkreśla, że przeprowadzka do innego miejsca zawsze łączy się z koniecznością przystosowania się do nieco innej kultury.
rozwiń zwiń