Anglicy mają dość pijanej młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 15:00
Londyńscy imprezowicze muszą szykować się na spore zmiany. Wprowadzono pilotażowy projekt, w którym do klubów nie mogą wejść osoby nietrzeźwe.
Audio
  • Na imprezę do części londyńskich klubów będzie można wejść mając nie więcej niż 1,5 promila alkoholu we krwi (Czwórka/Się mówi)
Pomysł, dzięki któremu ma podnieść się poziom bezpieczeństwa w klubach, powstał z inicjatywy londyńskiej policji
Pomysł, dzięki któremu ma podnieść się poziom bezpieczeństwa w klubach, powstał z inicjatywy londyńskiej policjiFoto: Glow Images

- Brytyjczycy zauważyli, że najczęściej idąc do klubu jesteśmy już pod wpływem alkoholu, co znacznie zaburza to, jak odbieramy rzeczywistość - skomentował temat Krzysztof Brzózka. - Takie osoby podczas imprezy chcą się, mówiąc brzydko, dopić. Skutki są opłakane - dodał.
O problemie z nałogowym piciem alkoholu przez brytyjską młodzież opowiadał między innymi serial "Skins". - To był niezwykle sugestywny, mocny obraz. Opowiadał o wielu rzeczach, o których się zazwyczaj nie mówi, a jego echa możemy dostrzec teraz - zauważył Błażej Hrapkowicz.
Brzózka postawił tezę, że przez wiele lat na Wyspach nie było żadnego programu rozwiązywania problemów alkoholowych. - Chyba liczono, że to przemysł alkoholowy, w ramach swojej społecznej odpowiedzialności, zajmie się tym tematem. Okazało się to oczywiście naiwnym oczekiwaniem - skwitował.
***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Krzysztof Brzózka (Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), Błażej Hrapkowicz (dziennikarz filmowy)

Data emisji: 13.02.2015

Godzina emisji: 14.00

ac/mm

Czytaj także

Bezstresowe wychowanie - czy to działa?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 11:00
Przychodzi moment, gdy koledzy i koleżanki mają większy wpływ na dzieci niż ich rodzice. Jak uchronić nastolatki przed zbyt szybkim wejściem w dorosłość?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ateizm - moda czy świadomy wybór?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 17:20
Coraz więcej młodych osób w Polsce deklaruje ateizm. Głośno manifestują przy tym bardzo krytyczny stosunek do Kościoła, który często niewybrednie atakują.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cała prawda o Polakach. "Lubimy narzekać, bywamy niemili"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 16:10
- Jesteśmy pesymistyczni i nieufni wobec innych. Dla nas wszyscy sprzedawcy to naciągacze, bogacze są złodziejami, a politycy kłamią - mówi Karolina Kamińska, podróżniczka.
rozwiń zwiń