Jak poznać, że twój pies choruje?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 15:50
Zwierzęta odczuwają ból tak, jak ludzie, tylko cierpią w milczeniu. - Wysyłają za to sygnały, których właściciel nie powinien ignorować - mówią twórcy specjalnej aplikacji, diagnozującej psy.
Audio
  • Bólometr to aplikacja, która może uratować życie twojemu zwierzęciu (Czwórka/Się mówi)
Pies, którego coś boli mniej chętnie się porusza, może szukać ustronnego miejsca, czasem nie przyjdzie się przywitać na widok człowieka
Pies, którego coś boli mniej chętnie się porusza, może szukać ustronnego miejsca, czasem nie przyjdzie się przywitać na widok człowiekaFoto: pixabay.com

Natalia Strokowska z Towarzystwa Weterynaryjnego przyznaje, że czasami łatwo przegapić pierwsze oznaki choroby u naszego pupila. - Z doświadczenia wiem, że właściciele często bagatelizują to, że ich pies albo kot jest osowiały - mówi. - I przychodzą do weterynarza za późno.

W audycji sprawdziliśmy jak działa aplikacja Bólometr, a gość Czwórki wyjaśniła, które narządy psów są najbardziej narażone na urazy i co wspólnego ma ból z przyśpieszonym oddechem.

***

Przygotował: Michał Piwowarek

Data emisji: 27.04.2015

Godzina emisji: 14.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Się mówi"

kul/

Czytaj także

Petsitter - zawód dla wrażliwców z pasją

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 12:00
Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Co zrobić z psem, którego nie możemy zabrać ze sobą na przykład za granicę? Oddać go pod opiekę człowiekowi, który ze swojej miłości do zwierzaków uczynił zawód, czyli petsitterowi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koty, kociaki - diabły wcielone

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 11:00
- Zapraszając kota do naszego domu musimy wziąć pod uwagę to, że zwierzak przemebluje nasze życie - ostrzega Małgorzata Rawińska. - Musimy mieć dla niego czas, musimy się z nim bawić. I musi być nas na niego stać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy to prawda, że "czarny" oznacza "zły"?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 15:45
Ludzie najczęściej omijają zwierzęta o czarnym umaszczeniu szerokim łukiem. Kolor sierści rzeczywiście wpływa na charakter czworonogów, czy to tylko stereotyp?
rozwiń zwiń