Karolina Wichowska. Dziewczyna, która ocala od zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 16:00
- Moja książka dotyczy poszukiwań nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego, wśród których znaleźli się także Żołnierze Wyklęci - opowiada Karolina Wichowska, autorka "Łączki".
Audio
  • Karolina Wichowska, autorka "Łączki" opowiada o Żołnierzach Wyklętych, pracy w IPN i swojej książce "Łączka" (Się mówi/Czwórka)
Karolina Wichowska jako pierwsza autorka w sposób przystępny wyjaśnia całą metodykę prac, które umożliwiają identyfikację ofiar terroru stalinowskiego (zdj. ilustracyjne)
Karolina Wichowska jako pierwsza autorka w sposób przystępny wyjaśnia całą metodykę prac, które umożliwiają identyfikację ofiar terroru stalinowskiego (zdj. ilustracyjne) Foto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

W ten sposób gość Czwórki włączyła się w realizowany od 2011 roku program IPN. – Książka miała być swoistym abc dla osób, które interesują się historią, ale nie są specjalistami - tłumaczy. - To nie jest publikacja naukowa dla antropologów, czy archeologów genetyków. Choć to właśnie przedstawiciele tych zawodów byli zaangażowani w proces powstawania "Łączki".

Zobacz także: Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych [GALERIA] <<<

Narodowym Dniu Pamięci o Żołnierzach Wyklętych sprawdzamy, co na ich temat wiedzą słuchacze Czwórki, tłumaczymy, skąd wzięło się to określenie oraz sprawdzamy, dlaczego tak długo bohaterowie niezłomni musieli czekać na swoje święto.


***

Tytuł audycji: "Się mówi"

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Karolina Wichowska (autorka książki "Łączka", Instytut Pamięci Narodowej, redaktor miesięcznika "Pamięć.pl")

Data emisji: 1.03.2016

Godzina emisji: 15.00

kul/kd

Czytaj także

Karski, Kuroń, Kisielewski - prywatne życie bohaterów XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 12:00
Sześciu niezwykłych Polaków, ich życie prywatne i udział w przełomowych wydarzeniach minionego stulecia - to temat książki "Niespokojni. Bohaterowie XX wieku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polanie - źródło naszej państwowości

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 13:17
- Polanie to było plemię, które nawet jeśli nie było najważniejsze, to najważniejsze się stało - mówi dr Janusz Górecki z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.
rozwiń zwiń