Kornelia Okoniewska po historycznym sukcesie piłkarek plażowych

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2023 17:01
Polskie piłkarki plażowe zajęły trzecie miejsce w finałowym turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccerana Sardynii.
Kornelia Okoniewska
Kornelia OkoniewskaFoto: arch. Kornelii Okoniewskiej

Mówiąc piłka nożna plażowa... od razu przychodzi nam na myśl męska reprezentacja Polski.  A tymczasem podczas finałowego turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera (ELBS), który był rozgrywany na Sardynii w Alghero lepiej od naszych piłkarzy spisały się polskie piłkarki plażowe,  zajęły trzecie miejsce. Turniej był uznawany jako nieoficjalne mistrzostwa Europy w beach soccerze.
W grupie Polki pokonały 2:0 Hiszpanię oraz 4:1 Anglię. W półfinale ponownie zagrały z Hiszpankami i tym razem przegrały 1:5, ale w spotkaniu o brąz nasza drużyna pokonała 2:1 Czeszki.

W rywalizacji mężczyzn nasi piłkarze plażowi zajęli 9. miejsce. W grupie przegrali 3:4 z Niemcami i 3:5 z Hiszpanami, a potem pokonali Turcje 2:1 i Estonię 6:3.

O polskiej kobiecej piłce nożnej plażowej w Strefie Sportu opowiadała reprezentantka kraju - Kornelia Okoniewska.

16:42 Strefa Sportu - 11 października 2023.mp3 Kornelia Okoniewska w Strefie Sportu

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Początkowo Weronika Zielińska-Stubińska miała nie jechać do Rijadu na mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów... gdyż, mimo że jest najlepsza w kraju, nie została powołana do kadry. W końcu jednak pojechała i spiasała się najlepiej z naszych reprezentantów.

Marta Walczykiewicz - kajakarka na medal, a właściwie na "worek medali"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2023 16:50
Jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek, kajakarka - Marta Walczykiewicz o kajakarstwie, sportowej karierze, sukcesach i... rozczarowaniach.

Pod koniec września w Maladze w Hiszpanii nasza para Agata Ceynowa i Marta Łodej stanęły na podium AME w siatkówce plażowej.