"7 metrów pod ziemią". Nieprawda, że w internecie wszystko już było

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 11:35
- Brakuje nam dziś czasu na sen, ale "7 metrów pod ziemią" to dla nas niesamowita przygoda i turbodoładowanie - mówił Rafał Gębura, współautor internetowego talk-show o tematyce społecznej.  
Audio
  • O projekcie internetowym "7 metrów pod ziemią" opowiada jego współtwórca Rafał Gębura (Tędy po trendy/Czwórka)
Rafał Gębura w studiu
Rafał Gębura w studiuFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Staram się być wiarygodny, nikogo nie udaję. Gdyby moi goście tak naprawdę mnie nie interesowali, ludzie nie chcieliby tego oglądać. Robię więc to, na czym się znam i w czym jestem autentyczny Rafał Gębura

Dwie osoby siedzą obok siebie i rozmawiają. O wszystkim. W ten sposób internetowy talk-show o tematyce społecznej "7 metrów pod ziemią" podbija sieć. - Kiedy zaczynaliśmy, ludzie mówili, że jest za późno, że wszystko w internecie już było i nie mamy szans się przebić. Jednak mieliśmy swoje nadzieje i wyobrażenia - wspominał Rafał Gębura. - Myślałem wówczas, że gdy uda się zebrać 10 tys. wyświetleń to "nie będzie kichy". Dziś mamy ich dużo więcej.

Czy zakładanie swojego kanału w sieci to z perspektywy dziennikarza "ucieczka" od tradycyjnych mediów? Jak powstawał kanał "7 metrów pod ziemią" i jakie plany na rozwój ma Rafał Gębura? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzący: Mateusz Kulik

Gość: Rafał Gębura (wieloletni dziennikarz radiowy, telewizyjny, współautor kanału "7 metrów pod ziemią")

Data emisji: 8.07.2018

Godzina emisji:10.07

kd/ml

Czytaj także

Kuba Klawiter: internet daje mi pełną wolność

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 13:09
Jak przyznał, internet to jego drugi dom. - Świetnie czuję się w sieci. To miejsce, w którym zacząłem tworzyć, bo szukałem alternatywy dla telewizji - wspominał Kuba Klawiter w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Reżyser życia", czyli eksperymenty społeczne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 15:00
- Jest kilku youtuberów, którzy robią eksperymenty społeczne w formie pranków, a ja podchodzę do tego tematu na poważnie. Interesuje się psychologią. Filmiki, które robię, traktuję jak formę badania - opowiada Daniel Rusin z kanału "Reżyser życia". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finansowanie twórców na YouTube. O co w tym chodzi?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 12:35
Kilkanaście dni temu w polskiej wersji serwisu YouTube pojawiła się nowa opcja. Tajemniczy odnośnik "sponsoruj" oznacza, że polscy vlogerzy od niedawna mogą korzystać z monetyzacji swojej działalności w sieci.
rozwiń zwiń