Psychologia kosmiczna. "Dla tych, którzy chcą na Marsa"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2017 12:20
W poniedziałkowej odsłonie "Strefy Prywatnej" zajmiemy się dziedziną nauki, która przygotuje nas do życia w kosmosie.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Tithi Luadthong/Shutterstock.com

Dlaczego zdrowie psychiczne człowieka lecącego w kosmos jest równie ważne jak fizjologia? Czy każdy może zostać dowódcą misji kosmicznej? Jakie znaczenie mogą mieć różnice międzykulturowe na pokładzie? Przed jakimi problemami staną ludzie lecący na Marsa? Czy lepiej by załogi były jednopłciowe czy mieszane? Co z nudą i seksem? Czy jesteśmy przygotowani na śmierć na pokładzie? Jakie są refleksje specjalistów po symulacji misji marsjańskiej, która miała miejsce  w marcu tego roku? 

O to zapytamy psychologa kosmosu Jakuba Falacińskiego, założyciela Koła Naukowego Psychologii Lotniczej i Kosmicznej USWPS w Warszawie.

***

Na "Strefę Prywatną" w poniedziałek (15.05) w godzinach od 20.05 do 22.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia
Czytaj także

Głos. Czy może być lekiem na całe zło?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 14:40
- Dźwięk jest źródłem wszelkiego istnienia, a nasz głos - naturalnym środkiem, który leczy duszę, ciało i odblokowuje emocje - przekonuje aktorka i trenerka emisji głosu Monika Łada-Bieńkowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmęczenie - choroba czy przewrażliwienie?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 15:00
Nie mam siły, nie chce mi się - czy to znaczy, że jestem leniem? Niekoniecznie, być może to syndrom chronicznego zmęczenia, kolejna choroba cywilizacyjna, na którą cierpią przede wszystkim młodzi i aktywni zawodowo ludzie, a której etiologia wciąż nie jest do końca znana.
rozwiń zwiń