Dobromir "Mak" Makowski: wyrwałem się z prawdziwego piekła

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 14:00
- Można powstać z cmentarza. Jestem na to najlepszym dowodem - przekonuje Dobromir "Mak" Makowski i opowiada niezwykłą historię walki o swoje życie.
Audio
  • Dobromir "Mak" Makowski o tym, jak ocalić swoje życie i wyrwać się z nałogu (Strefa Prywatna/Czwórka)
Ekipa RapPedagogii w Czwórce
Ekipa RapPedagogii w CzwórceFoto: Czwórka

Gość Czwórki przyznaje, że przez większą część dzieciństwa i młodości bał się - ojca, który nie skąpił pasa; matki, która wybrała alkohol zamiast swoich dzieci; opiekunów w pogotowiu opiekuńczym i wychowawców w domu dziecka. - Chciałem zabić ten strach, przestać go czuć. Zacząłem kraść, bo chciałem być taki jak koledzy. Potem doszły alkohol i narkotyki. Od małego słyszałem tylko, że skończę jak matka. Powtarzano mi to tak często, że aż sam w to uwierzyłem - mówi Dobromir "Mak" Makowski.

Czytaj także
dziecko narkotyki 1200.jpg
Anatomia uzależnienia. Jak ćpają młodzi Polacy?

Dziś "Mak" jest raperem, inicjatorem spotkań z zakresu profilaktyki uzależnień RapPedagogia, mężem i ojcem trójki dzieci, a także autorem książki "Wyrwałem się z piekła". W audycji opowiada o walce ze swoimi demonami, wychodzeniu z uzależnienia, krętej drodze do Boga i RapPedagogii. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Dobromir "Mak" Makowski (raper, inicjator spotkań z zakresu profilaktyki uzależnień RapPedagogia)

Data emisji: 28.09.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/kd

Czytaj także

Odwyk od internetu. Czy jesteśmy uzależnieni?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 12:04
- Dopiero za parę lat tak naprawdę przekonamy się o skutkach nadmiernego korzystania z nowych technologii - twierdzi Agnieszka Szafrańska-Romanów z warszawskiego Centrum Probalans.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chlubne uzależnienie. Pracoholizm ceniony społecznie

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 09:44
- Pracoholizm to jedyne uzależnienie, które jest cenione - mówi psycholożka Aleksandra Figura. - Często za nim idzie sukces, awans, podziw, ale też cierpienie uzależnionego - wyjaśnia.
rozwiń zwiń