"Jak podnieść jakość swojego życia?" - zobacz webinar Jakuba B. Bączka
- Najczęściej z zabiegów korzystają kobiety, które ukończyły 35.-40. rok życia, ale coraz częściej przychodzą także mężczyźni - mówiła Beata Drzazga. - Zdarzają się też ludzie, którzy mają po 18 lat i chcą powiększać sobie usta, ale w takich przypadkach często lekarze doradzają rozsądek i umiar, a nawet terapię psychologiczną.
08:27 czwórka operacje strefa chirurg ok 29 lipiec 2021 20_19_04.mp3 Kto decyduje się na operacje plastyczne i po co? Rozmowa z Beatą Drzazgą (Strefa Prywatna/Czwórka)
Jak przekonywała ekspert, w Polsce przez lata "pokutował stereotyp, że każda ingerencja w twarz jest przesadą". - To się zmienia, jednak pamiętajmy, że każda skrajność jest czymś niewłaściwym. Nie każdemu będzie do twarzy z wielkimi ustami. Szkoda, że nie wszyscy potrafimy dostrzegać swoje indywidualne, naturalne piękno - mówiła gość Czwórki. Jak tłumaczyła, poprawianie urody a dbanie o siebie to "dwa różne tematy". - Na szczęście ludzie zaczynają to rozumieć i chodzą do gabinetów, by się "odświeżać", zapobiegać poważnym zmianom, które wiążą się z wiekiem, np. opadaniu powiek, a nie tylko dorabiać sobie różne elementy i robić z siebie zupełnie innego człowieka - mówiła ekspert. Jak tłumaczyła, zamiast od skalpela, można zacząć od zabiegów nieinwazyjnych, na przykład laserowych. - W gabinetach jest mnóstwo urządzeń, dzięki którym są one możliwe - podkreślała Beata Drzazga. - Ale ostatecznie to, czy "leczymy" nasze kompleksy operacją plastyczną, czy decydujemy się na nią, by rzeczywiście wyleczyć defekt, który przeszkadza nam w życiu, jest kwestią bardzo indywidualną - podkreślała Beata Drzazga.
Jan Mela: w życiu ważne jest, by mieć dokąd wracać
Sprawdź także:
Jak przekonywała psycholog Joanna Węglarz z zabiegów medycyny estetycznej korzysta coraz więcej osób, są to także nastolatki obojga płci, dla których obraz ciała jest bardzo ważnym elementem postrzegania siebie. - Ciężko postawić granicę między niezbędnymi zabiegami, które stanowią element terapii, a fanaberią. W tym drugim przypadku już po pierwszej operacji może być tak, że ciężko będzie się zatrzymać, powiedzieć sobie "stop". - tłumaczyła. - Według badań pod skalpel trafiają często osoby, które mają niską samoocenę i postrzegają swoją wartość przez pryzmat ocen innych. W takich przypadkach warto, zamiast wybierzemy się do chirurga, udać się na terapię, bo operacje plastyczne w perspektywie długofalowej najczęściej nie poprawiają samooceny - mówiła gość Czwórki. - Ważne jest, by rozmawiać z bliskimi - na przykład naszymi córkami, siostrami czy przyjaciółkami - i mówić im, że są piękne i wartościowe. Wspierajmy osoby, które są wokół nas, bo każdy człowiek ma w sobie coś ładnego i należy to podkreślać - tłumaczyła.
15:08 czwórka operacje psycholog 29 lipiec all.mp3 Dlaczego ulegamy modzie na operacje plastyczne? Rozmowa z psycholog Joanną Węglarz (Strefa Prywatna/Czwórka)
Czytaj także:
W programie wysłuchaliśmy m.in. historii pani Emilii, która przez lata nie przepadała za swoim nosem i niedawno postanowiła go zoperować.
05:52 czwórka operacje strefa 29 lipiec 2021 20_08_01.mp3 Jak poprawiają sobie urodę celebryci i nie tylko? (Strefa Prywatna/Czwórka)
***
Tytuł audycji: "Strefa prywatna"
Prowadzący: Jakub Jamrozek
Gość: Beata Drzazga (przedsiębiorca, właścicielka firmy medycznej Betamed), Joanna Węglarz (psycholog)
Materiał: Marta Hoppe
Data emisji: 29.07.2021
Godzina emisji: 20.08
kd