Jak być dobrym PR-owcem? "Liczy się feedback"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 17:02
- Kluczowe to być profesjonalnym, życzliwym, pozostawać w kontakcie, dawać "feedback", czyli odpowiadać wtedy, kiedy druga strona nas potrzebuje - opowiada o swojej pracy w branży PR Joanna Tusiewicz.
Audio
  • Jak zostać specjalistą od public relations i jak wygląda ta praca od kuchni? (Dajesz radę/Czwórka)
W tej pracy liczy się dobry kontakt z ludźmi - przekonywała ekspertka ds. PR-u
W tej pracy liczy się dobry kontakt z ludźmi - przekonywała ekspertka ds. PR-uFoto: Glow Images/East News

siłownia trener sport 1200.jpg
Trener personalny - sprawdź, czy się do tego nadajesz

PR-owcy są mistrzami kreowania wizerunku i reprezentowania osób, które są ich klientami. Specjaliści do spraw PR-u są potrzebni w każdej branży. Choć z wielu rankingów na najbardziej stresujące zawody świata, wynika że nie mają oni łatwo, wiele osób chce wykonywać ten zawód. - Obowiązkami dobrego PR-owca są: rozpoznanie specyfiki danego medium, m.in. cykli wydawniczych, jeśli jest to czasopismo, i rozmowy z jego przedstawicielami, np. dziennikarzami - opowiadała Joanna Tusiewicz.

Jakie studia trzeba skończyć, by zostać specjalistą od PR-u, czym na co dzień zajmuje się PR-owiec, w jaki sposób i po co tworzy się strategie komunikacyjne? O tym m.in. mówiła Joanna Tusiewicz. W programie słuchacze Czwórki podawali swoje definicje pracy PR-owca, a dziennikarze opowiadali także, jakie są ich relacje z przedstawicielami tego zawodu.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Joanna Tusiewicz (PR menager HBO Polska, wykładowca w Wyższej Szkole Promocji, gdzie prowadzi kursy z zakresu promocji)

Data emisji: 2.03.2017

Godzina emisji: 14.05

kd/kul

Czytaj także

Grafologia. Charakter pisma jest jak odcisk palca

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:06
- W piśmie wyrażamy siebie i naszą osobowość. Co ciekawe, kiedy my się zmieniamy, rozwijamy, nasz charakter pisma ewoluuje wraz z nami - tłumaczyła dr Zuzanna Górska-Kanabus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Animator kultury. Docenia potencjał społeczności

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 16:00
- W pracy animatorów bardzo często chodzi o to, żeby wyzwolić w ludziach potrzebę uczestnictwa w kulturze - mówi w Czwórce Joanna Kubicka, animatorka kultury związana m.in. ze Stowarzyszeniem Katedra Kultury oraz z Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sekretarka. "Funkcja o znaczeniu strategicznym dla firmy"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 15:41
Co by się stało, gdyby nagle w jednej chwili wszystkie asystentki i sekretarki postanowiły rzucić pracę, albo zastrajkować? - Świat przestałby działać! - mówi w Czwórce Agnieszka Korach z Akademii Asystentek i Sekretarek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyfrowi nomadzi. Życie bez adresu, ale z celem

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 13:57
Zamiast siedzieć w biurach - pracują na plażach, górskich stokach, w restauracjach, albo własnych sypialniach. Nie posiadają stałego adresu, ani etatu, za to mają wielki bagaż doświadczeń.
rozwiń zwiń