"Zostań Dr Clownem i lecz innych uśmiechem"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 16:50
- Do Fundacji "Dr Clown" zapraszamy tych, którzy są w stanie przekonać innych, że uśmiech pomaga. Że leczy. Nie tylko w szpitalach, nie tylko osoby niepełnosprawne albo starsze, ale każdego z nas - wyjaśnia specjalistka ds. wolontariatu Katarzyna Dera. 
Audio
  • Jak wygląda wolontariat u "Dr Clowna"? (Dajesz radę/Czwórka)
Jak pracują wolontariusze Fundacji Dr Clown? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak pracują wolontariusze Fundacji Dr Clown? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: George Rudy/Shutterstock.com

Katarzyna Dera Żeby dołączyć do ekipy "Dr Clowna" na pewno trzeba mieć dystans do siebie. Można to sprawdzić na szkoleniu, na którym każdy przekona się o co tutaj chodzi

Wolontariusze Fundacji "Dr Clown" w bajkowych, cyrkowych i kolorowych strojach odwiedzają chorych niosąc im radość, nadzieję i przyczyniając się do łagodzenia odczuwanego bólu. - Wolontariusz sam decyduje do jakiej placówki chce trafić i komu pomagać. Jeśli łatwiej pracuje mu się z młodzieżą, spotyka się z nastolatkami. Jeśli z osobami starszymi, może wybrać dom seniora - opowiada gość Czwórki i dodaje, że i tak najbardziej liczy się stosunek do podopiecznych. - Wolontariusze muszą pamiętać, że odwiedzają ludzi, a nie chorych - mówi.

W audycji sprawdzamy także, jak wyglądają spotkania wolontariuszy z chorymi dziećmi oraz co należy zrobić, żeby dołączyć do wolontariackiego zespołu Fundacji "Dr Clown".

Katarzyna Dera Na pewno podejście do wolontariatu jako do służby ułatwia sprawę. Tam się nie chodzi wykreować własne ego tylko po to, żeby być z drugim człowiekiem

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Katarzyna Dera (specjalistka ds wolontariatu)

Data emisji: 5.04.2017

Godzina emisji: 14.07

kul/ab

Czytaj także

"Leczymy z misją". Studencka pomoc w Kenii

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 18:00
Codzienność kenijskich szpitali to brak rąk do pracy, brak odpowiedniego sprzętu diagnostycznego, a nawet stałego dostępu do bieżącej wody. W trudnej sytuacji tamtejszej służby zdrowia pomagają polscy studenci medycyny zrzeszeni w projekcie "Leczymy z misją".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wolontariat w Izraelu. Wielokulturowość i wspólnota

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 15:30
- Izrael to miejsce inspirujące, dynamiczne i różnobarwne, położone na styku kultur i kontynentów - mówi w "Dajesz radę" Adrianna Malińska, wolontariuszka i menedżerka do spraw wolontariatu i nauki języka hebrajskiego w Fundacji Anioły Kultury.    
rozwiń zwiń