Czy warto zadłużać się na wakacje?
- Przed wyjazdem na wakacje zazwyczaj zawieramy umowę dotyczącą usługi turystycznej, realizowanej przez dane biuro podróży. Powinna ona dokładnie określać, co jest przedmiotem transakcji, rodzaj transportu, to, jaki typ hotelu wybieramy, szczegóły dotyczące wyżywienia. To detale, które wydają się oczywiste, ale jeśli zostaną one wyszczególnione, łatwiej będzie nam dochodzić naszych praw, gdy cokolwiek nie będzie spełniało naszych oczekiwań - mówił Karol Burnejko. - Taką umowę warto mieć ze sobą także podczas urlopu, to ułatwi nam dochodzenie swoich praw.
W przepisach unijnych dokładnie określone jest, co należy się turystom, których loty zostały opóźnione albo odwołane, w zależności od czasu opóźnienia lub odległości, którą samolot miał pokonać, to kwoty w wysokości od 250 do 600 euro Karol Burnejko
Co robić, gdy okazuje się, że samolot, którym mieliśmy lecieć, startuje z zupełnie innego miasta, niż pierwotnie planowano, hotel, w którym nas zakwaterowano jest daleko od morza, basenu, który miał być, w ogóle w nim nie ma, a zamiast trzech posiłków w ciągu dnia, dostajemy dwa? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji "Dajesz radę", 8.05.2018, w której poradnik ekonomiczny, dotyczący ubezpieczeń podróżnych. Na co zwracać uwagę, gdy wykupujemy polisę na wakacje?
***
Tytuł audycji: Dajesz radę
Prowadzi: Justyna Majchrzak
Gość: Karol Burnejko (Akademicka Poradnia Prawna Ubniwersytetu Warszawskiego)
Data emisji: 8.05.2018
Godzina emisji: 14.07
kd/kk