Poszukiwanie lokalnych historii mieszkańców regionów przygranicznych m.in. polsko-litewskiego, węgiersko-rumuńskiego, czy albańsko-macedońsko-greckiego. Porządkowanie rodzinnych archiwów, rejestracja wspomnień i dokumentowanie opowieści - te zadania otrzymają uczestnicy tegorocznej edycji projektu "In Between?". - Udajemy się w miejsca, gdzie ludzie żyją pomiędzy kulturami. W rzeczywistości ich sytuacja jest skomplikowana, bo to są regiony wielokulturowe - wyjaśniał Rafał Rogulski.
"Leczymy z misją". Studencka pomoc w Kenii
O praktycznych aspektach projektu "In Bewteen?", między innymi o przygotowujących do podróży warsztatach, w Czwórce opowiadała też Karolina Dziełak, jego koordynatorka. - Etyka historii mówionej, to jest ważny komponent warsztatów naszego przedsięwzięcia. Uczymy również metodologii badania historii przez historię mówioną - podkreślała.
"In Between?" to oferta skierowana do studentów i entuzjastów nauk historii, antropologii kulturowej, socjologii i sztuk audiowizualnych. - Szukamy młodych ludzi w wieku od 18 do 25 lat, których interesuje tematyka poszukiwania tożsamości - zachęcał Rafał Rogulski. Słuchając nagrania całej rozmowy z Czwórkowego studia dowiecie się, jak do projektu "In Between?" się zapisać, jakie regiony Europy w bieżącej edycji będzie można odwiedzić oraz dlaczego Berlin jest miastem pogranicza. Poznacie też opinie i wspomnienia uczestników poprzednich edycji projektu.
***
Tytuł audycji: Dajesz radę
Prowadzi: Katarzyna Kornet
Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska
Goście: Rafał Rogulski (dyrektor Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność), Karolina Dziełak (koordynatorka projektu "In Between?")
Data emisji: 19.04.2017
Godzina emisji: 14.08
jsz/ab