Jak zostać trenerem psów? "Zawód, który jest pasją"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 17:52
- Jeśli trenujemy naszego psa wykonując wciąż te same ćwiczenia, szybko mu się to znudzi. Dlatego warto zwiększać poziom trudności, łączyć kilka komend, nawet w przypadku zwykłego "siad" i "aport" - tłumaczy Sylwia Karkowska.
Audio
  • Jak wygląda praca trenera psów? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Pchela Vladimir

"Siad", "do nogi" czy "aport" to dopiero początek długiej drogi z trenowaniem czworonoga. Są osoby, które zajmują się tym profesjonalnie i z nawet najbardziej niesfornego psa potrafią zrobić wiernego i lojalnego partnera na całe życie. Trenerka psów, a także włascicielka hotelu dla psów i domu tymczasowego dla tych zwierząt, Sylwia Karkowska opowiadała, jak wyglądają jej zajęcia z psami. - Zawsze na początku przeprowadzam pełny wywiad: dowiaduję się, jak psy zachowują się w domu i na spacerach. Muszę poznać tryb funkcjonowania, zarówno ludzi jak i psa. Sprawdzam, ile razy dziennie pies je i jaką karmę stosują właściciele - tłumaczyła ekspertka. - Jeśli są kłopoty podczas spaceru, wychodzimy na spacer, a ja idę w pewnej odległości za psem i obserwuję jego zachowanie. Okazuje się, że niektóre sprawy są łatwe do rozwiązania - tłumaczyła.

Jakie predyspozycje trzeba mieć, by zostać trenerem psów i jakie kursy i uczelnie należy skończyć, by móc wykonywać ten zawód? Czy starsze psy warto szkolić i tresować i dlaczego przy sobie zawsze warto mieć „nagrodę” dla swojego psiaka? Jak wygląda plan dnia trenera psów? I co to znaczy, że szczeniaki bywają "trudne" w nauce? O tym w nagraniu rozmowy, którą przygotowała Dominika Klimek.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 24.01.2019

Godzina emisji: 14.08

Czytaj także

Dlaczego warto wychowywać dzieci ze zwierzętami?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 14:29
Jak pokazują badania, obecność zwierząt w domu ma szczególnie dobry wpływ na dzieci. - Gdyby nie zwierzęta w naszym życiu, byłoby ono puste. I to nie tylko psy, koty konie, ale także patyczaki, myszki czy rybki - opowiadała weterynarz Małgorzata Głowacka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opiekun zwierząt - czym zajmują się wolontariusze?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 18:51
- Staramy się poznać wszystkie nasze psiaki. Na kartkach w boksach zapisujemy, co lubią, jakie mają charaktery i czego potrzebują - mówi Iwona Młoźniak, wolontariuszka w stołecznym Schronisku na Paluchu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sterylizować czy nie? Fakty i mity o zdrowiu zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 12:22
"Suka przynajmniej raz w życiu musi mieć młode" - nieświadomi właściciele psów w myśl tego stereotypu rozmnażają swoje zwierzęta. Czym to grozi? 
rozwiń zwiń