- Wpływają jednak na jakość życia pacjentów, nierzadko ich stygmatyzują. Stres związany z widoczną na twarzy chorobą nasila dodatkowo te zmiany skórne, m.in. w trądziku różowatym, łuszczycy, czy przy atopowym zapaleniu skóry. To błędne koło, dlatego gwarantem sukcesu terapeutycznego może być współpraca dermatologa z psychologiem - tłumaczyły prof. Aleksandra Lesiak i Monika Ruckgaber-Jurewicz. - Właściwa motywacja, by wyzdrowieć, jest podczas trądziku różowatego bardzo ważna.
Dlatego wystartowała pierwsza ogólnopolska informacyjno-edukacyjna kampania "Róż się do lekarza". Na czym polega, do kogo jest skierowana i jak można wziąć w niej udział? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie mówiliśmy także o przebiegu trądziku różowatego. Jaka jest specyfika tej choroby, jej przyczyny i symptomy? Kto najczęściej choruje? Jaki wpływ na leczenie ma nasza dieta? I jak samemu sprawdzić, czy jesteśmy dotknięci tym schorzeniem? Swoje sposoby na walkę z trądzikiem zdradzali też słuchacze Czwórki.
Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji, w której m.in. sprawdzaliśmy, jak ubiegać się o kredyt studencki, kto może się o niego starać i z jakim oprocentowaniem należy się liczyć?
***
Tytuł audycji: Dajesz radę
Prowadzi: Justyna Majchrzak
Materiał przygotowała: Oliwia Olczyk
Goście: prof. Aleksandra Lesiak (dermatolog z Kliniki Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi), Monika Ruckgaber-Jurewicz (psycholog z Instytutu Komunikacji Zdrowotnej)
Data emisji: 9.10.2018
Godzina emisji: 14.15
kd/pg