Nowe studio Jedynki - droga do nowoczesności

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 19:18
- Radio nie może być wyspą analogową pośród cyfrowej przestrzeni, która nas otacza - mówi Paweł Mathia, główny inżynier Polskiego Radia
Audio
  • Kamil Dąbrowa i Paweł Mathia o nowej drodze Jedynki

Nasi słuchacze zmiany technologiczne zauważają, jako poprawę jakości. Polskie Radio wciąż się rozwija, wkracza na nowoczesne ścieżki.

- Jeśli słuchacz sięgnie do strony internetowej, do naszego portalu, to oprócz tego, co słyszy może dotrzeć jeszcze do wielu dodatkowych informacji - mówi Paweł Mathia, główny inżynier Polskiego Radia. - W ostatnich latach pracujemy nad zmianą stylu pracy z myślą o uruchomieniu radia cyfrowego. Radio cyfrowe to jest przyszłość.

Od niedawna Program Pierwszy Polskiego Radia może się pochwalić nowoczesnym studiem radiowym. 

- Nowe studio radiowej Jedynki jest przestrzenne, doskonale wyposażone, ma kamery HD, dzięki którym będzie możliwy streaming internetowy i oglądanie nas w sieci - mówi Kamil Dąbrowa, dyrektor Programu Pierwszego Polskiego Radia.

W studiu Jedynki zostały zlikwidowane magnetofony taśmowe, choć to nie znaczy, że taśmy z radia znikają. Wszystkie materiały są przechowywane i poddawane obróbce cyfrowej w Archiwum Polskiego Radia.

Jedynka wkroczyła na drogę interaktywności, jest szansa, że do 2020 roku wszystkie anteny Polskiego Radia będą miały ogólnopolski zasięg cyfrowy - decyzja rezerwacyjna już została podpisana - więcej na ten temat dowiesz się słuchając audycji Kuby Marcinowicza "Czwarty Wymiar".

(pj)

Zobacz więcej na temat: POLSKA Kuba
Czytaj także

Słuchaj nas w radiu, internecie i …

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 11:00
Media w ostatnich latach przeżywają technologiczną rewolucję. Cyfrowa telewizja, internet, media społecznościowe, smartfony, tablety to one zmieniają sposób w jaki korzystamy z radia i telewizji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przejdź na sygnał cyfrowy i nie daj się oszukać

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 15:00
Koniec analogowej telewizji. Przechodzimy na sygnał cyfrowy. Przeczytaj, co zrobić, aby móc odbierać naziemną telewizję cyfrową i jakie mogą czyhać na nas pułapki.
rozwiń zwiń