Filmteractive - pokaz innowacyjnych cross mediów

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 13:00
Filmteractive jest w Polsce nowym wydarzeniem, w pełni oddanym innowacyjnym treściom audiowizualnym. Miejscem, w którym filmowcy, artyści i marketerzy mogą się spotkać, wymienić doświadczeniami i nawiązać współpracę. Gośćmi "Stacji Kultura" były organizatorki - Agata Lepianka i Magda Groner.
Audio
  • Organizatorki Filmteractiv opowiadają o jedynej takiej imprezie w Polsce (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Poznaj szczegóły programu Filmteractive (Czwórka/Stacja Kultura)
Filmteractive - pokaz innowacyjnych cross mediów
Foto: East News/Glow Images

- Wydarzenie dotyczy innowacyjnych treści audiowizualnych. Przede wszystkim chodzi o to, że do filmu dołożony jest często element interaktywny, albo crossmedialny. Projektowi wideo towarzyszą dodatkowe treści, jak książka, komiks, czy aplikacja internetowa. Nie jest to już sam film, ale film połączony z innymi, różnymi mediami - mówi Agata Lepianka.

Filmteractive trwa 2 dni - zapowiadają organizatorki. Podczas pierwszego, "branżowego" dnia, odbędzie się konferencja biznesowa. Drugiego dnia organizatorzy wydarzenia zapraszają m.in. na Filmteractiv Market, czyli targ innowacyjnych treści audiowizualnych. Z całego świata na tę część imprezy nadesłano aż 71 projektów.

Czytaj także: Media niszczą Europę?<<<

Będzie także mowa o dystrybucji wideo w internecie oraz zaprezentuje się pierwszy polski profesjonalny serial internetowy "Horda". Twórcy opowiedzą, z czym wiąże się produkcja filmu na potrzeby sieci. Przybędzie także m.in. twórca z Wielkiej Brytanii, Johnny Webb, by zaprezentować swój projekt "Breaking the Taboo" i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Najstarszą imprezą tego typu jest Power to the Pixel w Londynie, a także Cross Video Days w Paryżu. Pod tym względem łódzki Filmteractive jest trzeci w Europie.

Targi odbędą się 24-25 września w Łodzi.

Więcej dowiesz się słuchając całej rozmowy w audycji "Stacja Kultura".

bc/kd/kul

Czytaj także

Ludzie od trudnej filmowej roboty

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 18:23
By film akcji odniósł sukces zniezbędni są dobrzy aktorzy i świetny reżyser. Niemałe znaczenie ma też grupa kaskaderów, bo to ich oglądamy w najbardziej niebezpiecznych scenach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Martin Scorsese - mistrz od efektów specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 08:00
"Wilkiem z Wall Street" Martin Scorsese udowodnił, że trzyma rękę na pulsie współczesnej kinematografii. Trzy lata temu pokazał, że świetnie orientuje się także w nowych technologiach. Film "Hugo i jego wynalazek" otrzymał 11 nominacji do Oscara i 5 statuetek, w tym za najlepszą scenografię oraz efekty specjalne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"RoboCop" - cyborg w slipkach

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 08:30
Naczelna dewiza RoboCopa, "służyć zgodnie z zaufaniem publicznym", została zainspirowana przez ciasteczko z wróżbą. A czym inspirował się reżyser podczas kręcenia tego filmu? Komputerem Amiga i wizją fachowców od efektów specjalnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marilyn Monroe i jej tajemniczy cień - Paula Strasberg

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 08:00
Paula Strasberg, znana jako "ciało doradcze" legendarnej aktorki, była podobno przy Marilyn na każdym planie filmowym, podczas kręcenia wszystkich zdjęć. A aktorka, zamiast słuchać reżysera, dostosowywała się tylko do jej uwag.
rozwiń zwiń