Małgorzata Warda Literaturę można dzielić na dobrą i złą. Nie można mówić, że kobiety interesują się jednym, a mężczyźni drugim
- Współczesna literatura pisana przez kobiety uwzględnia takie gatunki jak thriller i kryminał. To już nie jest tylko romans, w którym kobieta wyjeżdża na wieś i poznaje przystojnego weterynarza - przekonywała autorka. Z kolei Magdalena Niedźwiedzka, autorka książek historycznych, tłumaczyła, dlaczego przyklejanie etykietek nie służy książkom. - Szufladkowanie książek utrudnia dojście z nimi do czytelników - twierdziła.
W rozmowie uczestniczyła także moderatorka klubu "Kobiety to czytają" Agnieszka Tatera. - Spytałam klubowiczki, co według nich kryje się pod hasłem "literatura kobieca" i doszłyśmy do wniosku, że to książki, które skupiają się na tematach ważnych dla kobiet - podkreślała.
Magdalena Niedźwiedzka Na spotkaniu klubu literackiego chciałabym mieć możliwość przepytania czytelniczek. Nie jest do końca sprawiedliwe, że to zawsze autorom zadaje się pytania
Jakie tematy kobiety chętnie w książkach poruszają? Czy w dyskusjach klubu "Kobiety to czytają" uczestniczą także mężczyźni? Oraz czy faktycznie jest sens w utrzymywaniu terminu "literatura kobieca"? Tego dowiecie się z nagrania audycji.
***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadzi: Michał Piwowarek
Goście: Agnieszka Tatera (moderatorka klubu "Kobiety to czytają), Małgorzata Warda (pisarka), Magdalena Niedźwiedzka (pisarka)
Data emisji: 2.05.2017
Godzina emisji: 10.07
jsz/mz
Uczestniczki rozmowy o "literaturze kobiecej" w Czwórce