Roku Kultury Węgierskiej w Polsce - teatry, kina, koncerty

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 14:08
550 różnorodnych imprez, ponad 9 tys. minut muzyki w trakcie koncertów, 77 miejscowości, 25 przeglądów i festiwali i ponad 10 500 minut projekcji filmowych. - To było półtora roku bardzo intensywnej dawki węgierskiej kultury - mówił Gáspár Keresztes z Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.
Audio
  • Rok Kultury Węgierskiej w Polsce - opowiada Gáspár Keresztes (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: aerogondo2/shutterstock.com/cc

Polacy mogli zapoznać się z ogromnym artystycznym dorobkiem Madziarów podczas wystaw, spektakli, spotkań autorskich, koncertów, pokazów mody czy pikników. Na koniec Roku Kultury Węgierskiej przygotowano kolejne atrakcje, m.in. specjalny koncert w Gdańsku, podczas którego usłyszeć będzie można wybitnych węgierskich instrumentalistów i sporą dawkę muzyki ludowej.

Co jeszcze działo się w ramach Roku Kultury Węgierskiej i jakie wydarzenia wciąż jeszcze przed nami? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzą: Michał Piwowarek

Data emisji: 26.12.2017

Godzina emisji: 10.30

kd/kk

Czytaj także

Michał Pepol. Jak zamienił Magdalenę Cielecką w syrenę?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2017 15:00
Wiolonczelista i performer Michał Pepol stworzył hybrydę sceniczną "Milczenie syren" z Magdaleną Cielecką w roli głównej. - To koncert dla niej i trochę o niej - tłumaczy muzyk i reżyser
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pierwszy manuskrypt". Bo Joseph Conrad miał niezwykłe życie

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2017 15:45
Słuchowisko "Pierwszy manuskrypt" oparte jest na wydarzeniach z życia Josepha Conrada. - Jego biografia jest niesamowita, obfituje w wiele zwrotów akcji. Conrad zwiedził praktycznie cały świat, co w tamtych czasach było niemal niewykonalne - opowiadał Mateusz Grabowski, autor jednego ze zwycięskich scenariuszy w konkursie "Joseph Conrad na Niezależnej Scenie Młodych Polskiego Radia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Choinki i filozofia. Święta w literaturze Charlesa Dickensa

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 10:16
- Swoją "Kolędę prozą, czyli opowieść wigilijną o duchu" w 1843 roku Charles Dickens napisał, by spłacić długi i nie przypuszczał, że będzie ona czymś ciekawym - opowiadała Kinga Michalska, miłośniczka literatury.
rozwiń zwiń