Jarocińskie Rytmy Młodych - konkurs debiutantów sceny polskiego rocka

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 10:56
Odbywające się od początku lat 70-tych XX wieku Wielkopolskie Rytmy Młodych były jednym z pierwszych i głośniejszych przeglądów debiutantów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

To właśnie z nich narodził się w latach 80-tych – najpierw jako Przegląd Muzyki Młodej Generacji, później jako Festiwal Muzyków Rockowych kierowany przez Waltera Chełstowskiego – festiwal, o którym usłyszał cały świat i który ukonstytuował polską scenę muzyczną na kolejne dekady. W 2018 roku Jarocińskie Rymy Młodych to niemal półroczny konkurs dla młodych artystów. Począwszy od zgłoszeń internetowych, przez  kolejne etapy selekcji aż po finałowe koncerty w Jarocinie i nagrody dla laureatów. JRM mają na nowo kreować jakość w polskiej muzyce. Kto znajdzie się w jury konkursu? Jaka nagroda czeka na młodych muzyków biorących udział w przeglądzie? O tym porozmawiamy w najbliższej "Stacji kultura".

W audycji opowiemy także o książce "Ślepy archeolog" autorstwa Marty Guzowskiej, wystawie "Skarby Peru. Królewski grobowiec w Castillo de Huarmey" w Muzeum Etnograficznym w Warszawie oraz o nowych technologiach w sztuce. W ramach targów SXSW zaprezentowanych zostani się dziewięć startupów i firm specjalizujących się w VR i nowych mediach. W czym będą się specjalizowały i w czy zrewolucjonizują rynek sztuki? Więcej na ten temat w środowej audycji. 

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w środę (14.03) od godz. 10.05 zaprasza Kasia Dydo.

Zobacz więcej na temat: Czwórka wystawa koncert
Czytaj także

Elementarz sportów zimowych na wystawie "Porządek rzeczy. Magazyn Piotra B. Szackiego"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 14:37
Drewniane narty, banbusowe kijki, łyżwy ze zbitej zwierzęcej skóry. Wymienione przedmioty to eksponaty, które znajdują się na nowej wystawie Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bagaż osobisty". Wystawa o bólu, strachu i ucieczce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 14:10
W 50. rocznicę Marca '68 Dom Spotkań z Historią prezentuje wystawę "Bagaż osobisty. Po Marcu". - To opowieść o grupie dwudziestolatków, którzy na skutek antysemickiej nagonki zostali pozbawieni ojczyzny - mówi autorka wystawy Agata Tuszyńska. 
rozwiń zwiń