"Projekt o nieznanym tytule". Sztuka w perspektywie dojrzałego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 12:50
"Projekt o nieznanym tytule" to kuratorski pomysł artystki, Aguli Swobody, która zaprosiła do współpracy malarzy, którzy na świat i sztukę patrzą z perspektywy "ludzi po czterdziestce". 
Audio
  • Siedmiu malarzy po czterdziestce. Czy wiek wpływa na proces twórczy? Agula Swoboda o „Projekcie o nieznanym tytule” (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: InternalEye/Pixabay

Fascynowała ją nie tylko ich twórczość, ale również życie, w którym oprócz radości tworzenia doświadcza się też pustki, pełni i duchowości. Do projektu przystąpiło siedmiu współczesnych artystów: Jarosław Modzelewski, Robert Bubel, Kacper Dudek, Krzysztof Gruse, Wojciech Pietrasz, Artur Przebindowski i Artur Trojanowski oraz pomysłodawczyni projektu - Agula Swoboda. Efektem współpracy jest zbiór 39 obrazów.

- Wybrałam artystów, których prace ceniłam, głównie dlatego, że byłam ich ciekawa. Ich wiek miał duże znaczenie. Siedmiu, z pozoru silnych mężczyzn, żeby wejść w proces twórczy musi otworzyć się na swoją wrażliwość. Byłam ciekawa tego procesu - mówiła Agula Swoboda.

Kim są artyści, którzy biorą udział w "Projekcie o nieznanym tytule"? Jakie nurty w malarstwie reprezentują? Co ich łączy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Agula Swoboda (malarka, kuratorka)

Data emisji: 25.07.2018

Godzina emisji: 11.14

ac/kd

Czytaj także

Muzeum Fotografii - zdjęcia pełne historii

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 15:03
- To muzeum dla wszystkich, a żeby z niego korzystać wystarczy dostęp do sieci. Nie trzeba wychodzić z domu, ani płacić za wstęp - tłumaczy Karolina Puchała-Rojek, prezes fundacji Archeologia Fotografii, która stworzyła Wirtualne Muzeum Fotografii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Samotność śmierci i trauma doświadczeń wojennych na wystawie w Muzeum Śląskim

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 13:12
- Artystów łączyło wiele, ale przede wszystkim były to przyjaźń i doświadczenia wojenne. Zwłaszcza te drugie do końca ich życia dawały o sobie znać w ich twórczości - mówiła Anda Rottenberg, kuratorka wystawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zachęta - galeria sztuki, która mówi do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 12:40
- Warszawska Zachęta mieści się w budynku, który budzi szacunek. Nadaje charakter instytucji, od pierwszego wejrzenia, definiuje galerię - opowiada Magdalena Komornicka, kuratorka projektu "Plac Małachowskiego 3".
rozwiń zwiń