Światowy Dzień Ziemi w Czwórce. Relacja człowieka z przyrodą

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2024 18:00
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W Czwórce nie zabraknie więc kulturalnych odniesień do tematu. Między innymi Teatr Sztuka Ciała opowie o nieoczywistych związkach teatru z naturą. 
Światowy Dzień Ziemi to okazja, żeby porozmawiać o związku teatru z naturą.
Światowy Dzień Ziemi to okazja, żeby porozmawiać o związku teatru z naturą.Foto: shutterstock/Evdokimov Maxim

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, w poniedziałkowym wydaniu audycji opowiemy o nieoczywistych związkach teatru z naturą. Dla artystów z Teatru Sztuka Ciała natura jest jedną z najważniejszych inspiracji i zdominowała ich repertuar.

Możemy tam oglądać spektakle o relacji człowieka z przyrodą. O jej transformującym, pozytywnym wpływie na ludzi. Także o tym, czego możemy uczyć się od roślin w naszym codziennym zabieganiu, dowiemy się także o widowiskach, które wystawia sama natura, a które my tylko możemy podziwiać. Więcej na temat po godzinie 10.15 opowie Anna Ługowska z Teatru Sztuka Ciała.

Wcześniej w audycji, po godzinie 9.15 porozmawiamy o architekturze i dizajnie. W jaki sposób te dwie dziedziny sztuki się przenikają i co może powstać na ich styku? O tym mówi wystawa w Muzeum Miasta Gdyni "Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci". Więcej o ekspozycji w rozmowie z Adamem Smolarkiem opowie Katarzyna Gec-Leśniak.

Po godzinie 11.00 zaprosimy na Warszawski Tydzień Kin Studyjnych. W programie pokazy filmów, dyskusje, warsztaty, wystawy, spotkania, spacery, a nawet potańcówka. Jakie wydarzenia jeszcze czekają na widzów do 25 kwietnia? O tym opowie Marlena Gabryszewska, filmoznawczyni, polonistka, animatorka i managerka kultury.


Zobacz także:


 ***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w poniedziałek (21.04) po godz. 9.00. Program poprowadzi Kasia Dydo

aw/wmkor

Czytaj także

Architektura krajobrazu ma znaczenie. Projekty Aliny Scholtz wciąż zazieleniają stolicę

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 13:30
Aliny Scholtz, architektka krajobrazu, swoje projekty rysowała tuż po wojnie w Biurze Odbudowy Stolicy. One tworzą się do dziś, trwają i rosną, a w Muzeum Woli możemy zobaczyć, jak powstawały: park Moczydło, rekonstrukcja ogrodu Saskiego czy Centralny Park Kultury.
rozwiń zwiń