Łódź, jej kultury i cyrk

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 17:52
Już trwa Festiwal Łódź Czterech Kultur. Miasto zmienia się w cyrk. Niesamowici, światowej sławy artyści opanują Piotrkowską i Wytwórnię, zapewniając rozrywkę publiczności niezależnie od wieku. Spacery po kamienicach, żonglerka, spacer ze słoniem – to tylko niektóre atrakcje, jakie zaplanowali organizatorzy tegorocznej edycji.
Łódź, widok na ul. Piotrkowską
Łódź, widok na ul. PiotrkowskąFoto: wikimedia.commons/fot.Konrad Kłoszewski

Organizatorzy zapowiadają liczne wydarzenia muzyczne - będzie muzyka elektroniczna, melodie żydowskie i romskie, rock i jazz. Zaśpiewają studenci łódzkiej filmówki i męski chór KAIROS.

Miłośnicy bardziej "tradycyjnej" niż cyrkowa sztuki również znajdą coś dla siebie. Wystarczy wspomnieć chociażby o monodramach Adama Walnego, spektaklach plenerowych Mariusza Grzegorzka i Janusza Opryńskiego, gościnnym przedstawieniu Teatru Nowego z Poznania, czy koncercie Leny Piękniewskiej.

O tym wszystkim i wielu innych wydarzeniach, które w Łodzi jeszcze przed nami w "Stacji Kultura" opowie Zbigniew Brzoza, dyrektor festiwalu. Zapraszamy na tę audycję w czwartek, 12 czerwca, tuż po 11.00.

Dla tych, którzy nie mogą być w Łodzi - mieście czterech kultur, odwiedzi nas też Sylwia Kawalerowicz, redaktor naczelna magazyny "Aktivist", która opowia o licznych imprezach z terenu całej Polski.

(mat.pras/pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Czytaj także

Brave Festival - święte ciało i kultura Indii

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 13:00
14 dni silnych emocji. Tydzień dla wielbicieli ambitnego kina oraz tydzień z kilkunastoma artystami z całego świata. Temat "Święte ciało" i kultura Indii w soczewce - tak rysuje się tegoroczny Brave Festival, o którym w "Stacji Kultura" opowiada dyrektor imprezy, Grzegorz Bral.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moda PRL inspirowała berlińską ulicę

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 14:00
Berlińska ulica nadaje ton modzie - zwykli uważać modowi blogerzy. Tymczasem w latach 60. to Warszawa tworzyła trendy dla wschodniego Berlina. Udowadnia to w swojej książce "Z [politycznym] fasonem. Moda młodzieżowa w PRL i NRD" Anna Pelka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Ossoliński: dziś w Polsce moda żyje bardzo szybko i bardzo krótko

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 17:30
Filmy o zachodnim świecie mody to dla nas codzienność. Mimo to czujemy się zaskoczeni, gdy na kinowym ekranie pojawia się twarz polskiego krawca. Judyta Fibiger obrazem "Tomasz Ossoliński. Before the Show" udowadnia, że polska moda i projektowanie stoi na wysokim poziomie.
rozwiń zwiń