Weekendy pełne muzyki i niełatwego teatru

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 14:18
Królewskie Arkady Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie wystartowały w pierwszy weekend sierpnia. Publiczność dopisała, choć pierwszy spektakl do najprostszych nie należał. 
Audio
  • Tomasz Taraszkiewicz opowiada o Królewskich Arkadach Sztuki w Zamku Królewskim w Warszawie (Stacja Kultura/Czwórka)
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w WarszawieFoto: pixabay

- Na rozpoczęcie festiwalu zaplanowaliśmy trudny teatr, bez ani jednego słowa. Było to przedstawienie "Rodzina" w wykonaniu Poznańskiego Teatru Circus Ferus - mówi dyrektor imprezy Tomasz Taraszkiewicz. - Po spektaklu zapadła kompletna cisza, później rozbrzmiały oklaski - dodaje. 

Przedstawienia teatralne i koncerty wypełnią Arkady Kubickiego również przez kolejne sześć weekendów. - My zapraszamy teatry awangardowe, teatry, które nie muszą się wszystkim podobać, których język bywa trudny, nie jest to łatwy teatr - mówi gość Anny Hardej. 

Od kilku edycji programowi dla dorosłych towarzyszy ten dla dzieci. To koncerty i przedstawienia połączone z warsztatami, w których uczestniczą nawet półroczne dzieci. Obok teatrów awangardowych, a nawet takich, nawiązujących do klasycznej formy operowej, jak "Ogrody opuściły swoje drzewa" w wykonaniu Teatru Limen Butoh nie zabraknie muzyki, tej klasycznej, ale i tej w lżejszej formie, jazzowej. Kogo usłyszymy? Co Królewskie Arkady Sztuki mają wspólnego z samurajami? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Tomasz Taraszkiewicz (dyrektor festiwalu Królewskie Arkady Sztuki)

Data emisji: 6.08.2018

Godzina emisji: 11.14

pj/ac

Czytaj także

Historia kawy. Po wiedeńsku, czyli rodem z Polski?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 09:47
Ojczyzną rośliny, dzięki której mamy kawę, jest Afryka. Stamtąd kawowe krzewy dotarły do Azji. W Europie zaś jako pierwszy kawę zaczął parzyć Polak, Jerzy Kulczycki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drugie życie eksponatu. Do czego przyzwyczaili nas artyści i galerie sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 14:50
- Tytuł wystawy nawiązuje do eseju George'a Pereca o tym samym tytule. Autor pisze w nim jaką rolę odgrywa w naszym życiu codzienność i jaką wagę przywiązujemy do tzw. codziennych rytuałów - mówiła Agata Cieślak z Austiackiego Forum Kultury.
rozwiń zwiń