Współczesna krytyka filmowa to coś więcej niż wypisanie zalet i wad produkcji. Recenzja musi opowiadać historię Maja Głogowska
- Dla mnie najważniejszy jest kontekst. Recenzja oprócz oceny powinna zawierać pewną historię: aktorów, reżysera, opowiadać, w jakim celu film powstał. Zanim napisałam tekst do "Narodzin gwiazdy" obejrzałam inne remaki i poprzednie filmy aktorów, którzy wcielili się w główne postaci, by móc powiedzieć o produkcji jak najwięcej - mówiła Maja Głogowska.
Jedni skupiają się na narracyjności, inni na historii albo kontekście. Niezależnie od stylu stawiamy na to, aby nasze teksty były dobre Maciej Kędziora
- Ważne jest ujęcie emocji, które towarzyszą seansowi. Czasem relacja między bohaterami potrafi wpłynąć na ocenę produkcji, przesądzić o wybitności dzieła. Skupiam się na szczegółach, subiektywnych odczuciach, nie oceniam filmu całościowo - dodawał Maciej Kędzora.
- Zawracamy uwagę na to, kto będzie odbiorcą naszych tekstów. Lubię, kiedy w recenzjach pojawia się storytelling, chcemy wprowadzić widza w świat opowiadanej historii - mówił Andrzej Badek.
Do jakiego odbiorcy skierowane są teksty "Filmawki"? O czym piszą i jakie teksty chcą promować na swojej stronie? Jak udało im się namówić do rozmowy o swoim najnowszym filmie "Dom, który zbudował Jack" jego twórcę, Larsa von Triera? Więcej na ten temat w nagraniu.
"Filmawka" - by o filmach wiedzieć szybko i więcej
***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadzi: Michał Piwowarek
Goście: Maciej Kędziora, Maja Głogowska i Andrzej Badek (dziennikarze muzyczni, redaktorzy portalu Fimawka)
Data emisji: 31.01.2019
Godzina emisji: 11.16
ac/kd