Łódź serwuje: Pipry z marynanami i siekane glisdy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2011 13:00
Łódzkie zaniedbane podwórka, przejścia podziemne i zapomniane lokalizacje - wszędzie tam znajdziemy festiwal Uwolnij kulturę - w tym roku pod hasłem "Not for sale/nie na sprzedaż". A w jego programie pipry, glisdy, węgorz...
Audio
  • Łódź serwuje: Pipry z marynanami i siekane glizdy

Drugą odsłonę Festiwalu Obywatela w tym roku w Łodzi znajdziemy pod nazwą "Uwolnij kulturę". Festiwal ma dotyczyć komercjalizacji kultury, a dokładnie ma być wyrazem sprzeciwu przeciwko temu zjawisku.

- Wszelkie wydarzenia festiwalowe przenosimy w miejsca, które wymagają rewitalizacji i włączenia ich do kultury. Są to m.in. zapomniane łódzkie podwórka, przejście podziemne, w którym wystąpi Elektryczny Węgorz czy scena plenerowa przy ulicy Tuwima, na której wystąpią łódzkie zespoły - zaprasza Aleksandra Sech, koordynatorka Festiwalu "Uwolnij Kulturę".

Zgodnie z hasłem festiwalu "Not for sale/nie na sprzedaż" wstęp na wszytkie wydarzenia jest bezpłatny. Tym samym już w sobotę możemy delektować się "piprami z marynanami i siekanymi glisdami" - wystawą dwóch łódzkich grafików, którzy zaprezentują łódzkie opowieści i legendy - wyjaśniamy, gdyby ktoś miał wątpliwość w czym ma okazję uczestniczyć.

Plac
Plac Wolności. źr. Wikipedia/Tomasz Grzegorczyk

 

30 września z placu Wolności wystartuje pierwsza w Łodzi muzealna gra miejska, na którą zapraszają organizatorzy festiwalu i łódzkie muzea.

Co jeszcze będzie działo się w Łodzi w ramach festiwalu "Uwolnij kulturę" i kim jest tajemniczy Elektryczny Węgorz, o którym wspomniał nasz gość – dowiesz się słuchając dźwięku.

(pj)


Zobacz więcej na temat: Łódź
Czytaj także

Łódzki Miastograf

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 11:00
Stowarzyszenie Topografie już po raz czwarty zaprasza na Festiwal Kultury Miejskiej - Miastograf.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łódzkie spotkanie kultur pyta o mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 11:36
Sztuka Miłosza, Levina, Sempolińskiego czy Brooksa rozgości się w Łodzi. Dodatkowo miasto opanują ucznowie wymienionych mistrzów - Żydzi, Polacy, Niemcy, Rosjanie.
rozwiń zwiń