Wolontariat na Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 13:29
– Wolontariat podczas Euro jest wizytówką naszego kraju. Zależy nam na tym, żeby był ciekawy i dobry, żeby ludzie wiedzieli, jak się komunikować z naszymi gośćmi, jak mówić po angielsku. Słowem, żeby byli otwarci i czuli się śmiało – mówi Monika Chabior, koordynator ds. Projektu Odpowiedzialności Społecznej.
Audio

Motywacja do zostania wolontariuszem bywa różna. Jednym zależy na zdobyciu doświadczenia zawodowego, a innym na niesieniu pomocy potrzebującym. Są też i tacy, dla których to ciekawy powód, aby po prostu wyjść z domu. Wolontariat dobrze jest również postrzegany przez pracodawców i co ważne, nie tylko wśród młodych ludzi.

– Na świecie wolontariat, to jest miejsce dla całych społeczności, dla ludzi starszych, w średnim wieku, dla rodziców, dla młodzieży i o różnym poziomie sprawności – wylicza Monika Chabior.

W ramach przygotowań do Euro 2012 wystartował skierowany do osób niepracujących program społeczny Wolontariat – włącz się!. W ramach akcji chętni będą przeszkoleni z języków obcych i zdobędą rozmaite kwalifikacje w zakresie wykonywanych przez siebie prac.

Żeby zostać wolontariuszem na Euro 2012 trzeba do 30 kwietnia 2012 roku mieć ukończone osiemnaście lat. Oczywiście zgłoszenie można przesłać już wcześniej. Należy też znać język angielski na poziomie komunikatywnym, być otwartym… a jeśli ma się jakieś dodatkowe kwalifikacje, to tym lepiej dla nas.

W ramach przygotowań do Euro wystartowała również Akademia Euro.

– Wolontariusze są twarzą kraju, ale i usługodawcy, czyli taksówkarze, hotelarze, sklepikarze, kioskarze i kioskarki – mówi Monika Chabor.

I dlatego właśnie również oni zostaną odpowiednio przeszkoleni na przyjecie gości z całego świata.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na ten temat, posłuchajcie rozmowy Romka Wójcika i Piotrka Apla z Moniką Chabior. Dźwięk znajdziecie w ramce z prawej strony.

KaW
 

Czytaj także

Euro 2012 sposobem na bezrobocie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2011 08:33
Rząd zapowiadał, że Euro 2012 stworzy nowe miejsca pracy. Miało ich powstać 100 tys. przez 3 lata. To się nie stało. Nadzieja pozostaje, bo oprócz stadionów trzeba też budować hotele, restauracje i lotniska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wystrojony "Pajacyk"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2011 15:52
– Ubieranie Pajacyka wymyśliła nasza koleżanka Paulina i chodziło o to, żeby robili to najlepsi projektanci mody, na początek polscy. Okazało się, że ten pomysł chwycił niesamowicie. Wszyscy, do których się zwróciliśmy, zgodzili się i uważali, że to naprawdę świetny pomysł – mówiła Janina Ochojska, szefowa PAH w audycji "Pod Lupą".
rozwiń zwiń