Roboty też mają freestyle

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 09:00
9 marca ruszyła 3. edycja konkursu - Robomaticon 2013.
Audio
  • Andrzej Gut z Koła Naukowego Politechniki Warszawskiej opowiada o Robomaticonie 2013
  • Robomaticon 2013 - relacja Michała Matusa
Roboty też mają freestyle
Foto: Glow Images/East News

 - Robomaticon powstał z myślą o pasjonatach, dlatego w naszej imprezie biorą udział studenci, uczniowie liceów i gimnazjów, a także ojcowie z małymi dziećmi, którzy chcą zarazić pociechy swoim hobby - opowiada organizator, Andrzej Gut. - Wszystko zaczęło się w 2010 roku, gdy podczas jednych ze studenckich targów zrodził się pomysł, aby umożliwić bliższe spotkanie z robotami każdej zainteresowanej osobie. A pierwszy turniej odbył się 5 marca 2011.

Robomaticon 2013: Zapasy sumo i wybory miss robotów

W tym roku roboty zmierzyły się aż w 7 konkurencjach, a wśród atrakcji dodatkowych były m. in. warsztaty z robotyki dla dzieci oraz prezentacja najciekawszych konstrukcji studentów z Wydziału Mechatroniki PW.

 - Z naszych obserwacji wynika, że największą popularnością cieszy się "Mini Sumo", czyli coś na kształt walki robotów. Maszyny walczą bez pomocy człowieka i same spychają się z ringu - opowiada gość Justyny Dżbik. - Drugi w kolejności jest "Freestyle". Tutaj mierzą się ze sobą różne konstrukcje, np. robot, który otwiera butelki, albo maszyny, które tańczą i śpiewają.

Pula nagród w tegorocznym konkursie miała wartość 15 tysięcy złotych. Robomaticon 2013 wystartował w sobotę, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Więcej o imprezie dowiesz się słuchając nagrania z "Poranka OnLine" oraz oglądając dołączone wideo.

Posłuchaj także relacji naszego dziennikarza Michała Matusa w "Czwartym wymiarze".

Wydarzenie pod patronatem Czwórki.

kul

Czytaj także

GMO - przyszłość, przed którą nie ma ucieczki?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 10:30
Dyskusja trwa w Europie już od kilku lat, w Polsce - od niedawna. Z jednej strony chcemy kupować żywność w miarę tanio, z drugiej - mieć gwarancję, że jest ona zdrowa i bezpieczna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Notuj własnoręcznie to szybciej się nauczysz

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 18:50
Co zrobić z naszym mózgiem, żeby lepiej przyswajał wiedzę? Kluczem do sukcesu jest właściwe notowanie, bo jak wynika z badań W trakcie robienia notatek uruchamiamy dodatkowe partie mózgu, co poprawia naszą zdolność do zapamiętywania - nawet o kilkadziesiąt procent.
rozwiń zwiń