Prawdziwe "Kac Vegas" tylko w Krakowie albo Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 13:16
Zakuci w kajdany, z kulą u nogi lub przebrani za penisy – tak właśnie prezentują się obcokrajowcy, którzy przylatują do Polski na wieczór kawalerski. Warszawa i Kraków należą do najmodniejszych miejsc w Europie, aby "stosownie" pożegnać się ze statusem singla.
Audio
  • Tradycyjny brytyjski wieczór kawalerski w Polsce - materiał Eweliny Grygiel (Poranek OnLine/Czwórka)
Prawdziwe Kac Vegas tylko w Krakowie albo Warszawie
Foto: Glow Images/East News

Polska to modne miejsce na organizowanie… wieczorów kawalerskich. By bawić się w ostatnich dniach "wolności" przyjeżdżają do nas młodzi panowie z Wielkiej Brytanii, Holandii, albo Hiszpanii.

Dlaczego? Bo, jak mówi Anglik, Steve Terret prawdziwy wieczór kawalerski musi być egzotyczny, a "egzotycznych atrakcji w Polsce nie brakuje".

"Polska to kraj egzotyczny, a jednocześnie wystarczająco blisko domu"

– Prawdziwe świętowanie musi odbywać się daleko od domu, bo to, co się wówczas dzieje, nie powinno potem do tego domu wrócić – mówi ekspert. – Nie mówię, że każdy Anglik biega nago po ulicy i chce uprawiać seks z przypadkowymi kobietami, ale prawda jest taka, że robimy bardzo dużo… bardzo różnych rzeczy.

Jego zdaniem Polska cieszy się ogromną popularnością nie tylko dlatego, że jest tu tanio. – Składamy się po 20-30 funtów na przelot, ale potem piwo jest jakby za darmo – mówi Terret. – Przede wszystkim jednak towarzystwo w pubach i klubach jest o wiele piękniejsze niż u nas. Możemy spróbować nowej kuchni, a polskie piwo jest o około 3 proc. mocniejsze niż angielskie, więc da się przy nim szaleć.

(kd)

Czytaj także

Elektroniczny lekarz pomoże ci przez internet?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 15:55
Aż 90 % Polaków deklaruje, że korzysta z porad medycznych online. - Dotyczy to głównie "pierwszego kontaktu" - tłumaczy Maciej Gliński z ARC Rynek i Opinia. - Ludzie pytają, dokąd udać się z określonymi objawami, jakie badania zrobić i który specjalista mógłby pomóc.
rozwiń zwiń
Czytaj także

To, że lubimy kebab wcale nie znaczy, że jesteśmy tolerancyjni

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 15:54
Chcemy być postrzegani jako ludzie otwarci i tolerancyjni, tymczasem cały czas czai się w nas niechęć do "obcych". I choć w Polsce nadal mieszka niewielki odsetek obcokrajowców, to żyją oni obok - a nie z nami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

E-palenie - moda czy szansa na pozbycie się nałogu?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 15:00
Czy e-papieros pomaga palaczom, czy im szkodzi? Czy jest bezpieczny dla osób wokół? - do dziś nie wiadomo. Badania trwają, ale nie wygląda to dobrze.
rozwiń zwiń