Na drodze "kieruj się rozsądkiem"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 12:40
"Kieruj się rozsądkiem" to kampania Komendy Głównej Policji adresowana do wszystkich uczestników ruchu. Ma zwiększyć świadomość Polaków na temat bezpieczeństwa na drodze, zmienić nawyki pieszych, motocyklistów i kierowców.
Audio
  • Materiał Kasi Węsierskiej o kampanii "Kieruj się rozsądkiem" (Poranek OnLine/ Czwórka).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Na drogach należy nie tylko przestrzegać przepisów, ale także być życzliwym w stosunku do innych.  Inspektor Mariusz Sokołowski, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji podkreśla, że od początku roku do końca września, na polskich drogach zginęło dwa tysiące trzysta osób. - Niestety w większości są młodzi kierowcy, motocykliści i osoby starsze. Z ich udziałem dochodzi do najtragiczniejszych wypadów drogowych.
Według Ewy Chodakowskiej z Instytutu Transportu Samochodowego młodzi kierowcy często traktują drogę jak poligon doświadczalny. - Poszukiwacze doznań stymulację znajdują niestety na drodze.
Dlatego w ramach kampanii "Kieruj się rozsądkiem",  zgodnie z zapowiedzią inspektora Dariusza Podlesia, przeprowadzone zostaną badania zagrożenia na drogach, policjanci wezmą udział w szkoleniach, a cześć funduszy będzie przeznaczona na poprawę infrastruktury.

jl

Czytaj także

"Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj" - kampania, która może uratować ci życie

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 09:58
W Opolu autobus wjechał w bok lokomotywy na przejeździe kolejowym, na którym stał znak "Stop". – Takie informacje kolejny raz mrożą krew w żyłach – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Linii Kolejowych. – To oznacza, że kampanie, takie jak „Bezpieczny przejazd. Zatrzymaj się i żyj”, są potrzebne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niepłacenie mandatów, albo jazda "na gapę", czyli jak Polacy łamią prawo

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2013 20:39
Prawo jest po to, by je łamać – brzmi znane powiedzenie. Często sami mówimy o sobie, że w omijaniu zakazów jesteśmy mistrzami. W Polsce wciąż wydaje się, że cwaniactwo, czyli po prostu wykręcanie się od prawa, jest zaletą, a cecha ta często mylona jest z przedsiębiorczością.
rozwiń zwiń
Czytaj także

OC dla rowerzystów. A może dla pieszych też?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 08:00
Wraz z ilością rowerzystów na naszych drogach rośnie też liczba kolizji i wypadków z ich udziałem. A skoro są wypadki, to są także ich konsekwencje...
rozwiń zwiń