"Praca nie zając, nie ucieknie"?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2012 18:00
Według psychologów zwlekanie zawsze obraca się przeciwko nam, a nawet może być szkodliwe dla zdrowia.
Audio
  • Jak gospodarować swoim czasem? - materiał Beaty Kwiatkowskiej

Ok. 15-20 % ludzi ma duży problem, by terminowo wywiązywać się z obowiązków. Notoryczni "odwlekacze" cierpią z powodu stresu, gorzej śpią, a nawet częściej łapią przeziębienia, a dokucza im także niestrawność.

Co ciekawe, istnieje matematyczny sposób, który pozwala określić, jak szybko zabierzemy się za wykonanie danego zadania.

Równanie U = (E x V) / (g! x D) rozwiązaliśmy w poniedziałkowym "Poranku". Rozmawialiśmy także m.in. o tym, co to jest "syndrom studenta".

Dowiedz się więcej, słuchając całego nagrania audycji z załączonego pliku dźwiękowego.

Zobacz więcej na temat: Czwórka przeziębienie
Czytaj także

Biznes na wakacje, a może i na Euro?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 10:00
Niestety, żeby pohandlować w trakcie mistrzostw (oczywiście legalnie) jest już nieco za późno, bo formalności związane z założeniem działalności zajmują trochę czasu. Jednak na wakacyjny biznes jeszcze nie jest za późno.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najśmieszniejszy dowcip świata nie jest śmieszny?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 10:00
– Udowodniono, że są trzy cechy dobrego dowcipu: powinien być absurdalny, obnażać ludzką głupotę, albo być oparty na grze słownej - mówiła w Czwórce podróżniczka Julia Lachowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W pierwszej pracy nie licz na kokosy

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 10:00
Jak pokazują badania, większość młodych ludzi swoją pierwszą pracę wykonuje bez podpisywania jakiejkolwiek umowy. Co ciekawe takie rozwiązanie często jest dla nich bardziej opłacalne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Różowa przyszłość studentów nauk ścisłych

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 18:00
Studenci kierunków technicznych są zadowoleni z wyboru studiów, nie chcieliby zmienić decyzji i uważają, że szybko znajdą pracę w zawodzie – wynika z badania "Barometr Edukacyjny". Czy mechatronika lub robotyka zdeklasowały już psychologię i dziennikarstwo?
rozwiń zwiń