Michał Torzecki interpretuje rzeczywistość internetu

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 13:00
Memy jako forma mniej lub bardziej błyskotliwych komentarzy rzeczywistości, w ostatnich latach podbiły internet. Michał Torzecki wziął je pod lupę i przygotował wystawę "MeMe".
Audio
  • Michał Torzecki opowiada o wystawie "MeMe" (Czwórka/Poranek OnLine)
Wystawa MeMe Michała Torzeckiego
Wystawa "MeMe" Michała TorzeckiegoFoto: mat. pras.

- Mój stosunek do memów jest złożony - mówi Torzecki w rozmowie w "Poranku OnLine". - Są nowym, świeżym zjawiskiem i są zarówno pozytywne, jak i negatywne. Póki są kreatywne, są fajnie. Dla mnie ten negatywny element polega na uproszczeniu komunikacji międzyludzkiej. Często ktoś coś napisze w internecie, gdzie szuka rozmowy, wsparcia od kogoś, a dostaje w ramach odpowiedzi jakiś obrazek.
Dla Torzeckiego nie będzie to pierwsza wystawa. Pomimo młodego wieku pracował już między innymi nad serią rzeźb Magdaleny Abakanowicz w Filadelfii, był członkiem pięcioosobowego zespołu instalującego rzeźbę zaprojektowaną przez Franka Gehry dla Instytutu Genetyki Uniwersytetu Princeton im. Carla A. Ichana, a w Warszawie zapisał na koncie autorską wystawę "Zoo" oraz przygotowany z Błażejem Żuławskim "Works in progress".
"MeMe" , której wernisaż odbędzie się 29 listopada w Galerii Mysia 3, ma nie tylko bawić, ale też pobudzać do refleksji. Zawieszone na ścianach olejne obrazy dla części odbiorców będą zaskoczeniem.
- Niektóre teksty z podpisami do ramek są rzeczywiście ciężkie. Nie chcę teraz zdradzać wszystkiego, ale rzeczywiście część porusza ciężkie tematy, czy to osobiste, czy też społeczne.
Autor wystawy ma nadzieję, że zaprezentowane prace skłonią do dyskusji, które wykroczą poza internet i tego mu życzymy.
(ac)

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wystawa "Splendor tkaniny" - materiał też może być dziełem sztuki

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 19:46
"Splendor tkaniny", wystawa w warszawskiej Zachęcie, to wyjątkowe wydarzenie. Zwiedzający zobaczą bowiem. m.in. suknię, uszytą ze 150 krawatów, a także tekstylną wersję "Bitwy pod Grunwaldem".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Spojrzenia" młodych artystów

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 13:00
"Spojrzenia" to wystawa prezentująca najciekawszych młodych artystów polskich.
rozwiń zwiń