Internauci nie boją się utraty pracy

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2010 19:14
Uczestnicy internetowej ankiety bardzo optymistycznie oceniają swoją pozycję na rynku – mówi Agnieszka Bulik z Instytutu Badawczego Randstad.
Audio
  • Rozmowa z Agnieszką Bulik i Maurą Merson o raporcie Instytutu Badawczego Randstad
  • Reportaż Anny Depczyńskiej o polskim rynku pracy
Internauci nie boją się utraty pracy
Foto: Glow Images/East News

Jak wynika z raportu Instytutu Badawczego Randstad, tylko 8% Polaków boi się utraty pracy. O przyczynach optymizmu respondentów i realiach panujących na rynku pracy opowiadały w "Magazynie" Agnieszka Bulik z Instytutu Badawczego Randstad i Maura Merson z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE).

Fakt, że badanie zostało przeprowadzone za pomocą internetu, jest według ekspertek przyczyną tak pozytywnych wyników. – Pytania trafiły do specyficznej grupy ludzi – przyznaje Agnieszka Bulik. – Dotarliśmy do wszystkich grup wiekowych, jednak naszymi respondentami okazały się osoby pewne swoich umiejętności i kompetencji zawodowych – wyjaśnia. Według gościa Justyny Dżbik, były to także osoby pewne swojej pozycji na rynku pracy i otwarte na możliwość zmiany pracodawcy.

Z raportu wynika także, że 81% respondentów uważa, że jest w stanie znaleźć inną pracę w ciągu 6 miesięcy. A jak na taką mobilność patrzą pracodawcy? Zdaniem Agnieszki Bulik, firmy nie mają zaufania do osób, które często zmieniają pracę (co najmniej raz w roku). – Takich pracowników nazywa się skoczkami – tłumaczy ekspert. Maura Merson dodaje, że w CV powinna być widoczna ścieżka rozwoju zawodowego danej osoby. – Zmiany pracodawcy powinny mieć sens. Należy budować swoją karierę w sposób świadomy i w każdej następnej pracy zdobywać nowe umiejętności i doświadczenie – tłumaczy Maura Merson.

Chcesz wiedzieć więcej na temat raportu Instytutu Badawczego Randstad? Posłuchaj rozmowy Justyny Dżbik z Agnieszką Bulik i Maurą Merson.

ap

Czytaj także

Mieszkalne getta

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 11:30
W Warszawie wybudowano już około 200 osiedli zamkniętych. Dla porównania w Berlinie istnieje tylko jedno. – Ich budowa nie służy rozwojowi społeczeństwa ani miasta – wyjaśnia ekspert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zostań rekinem giełdowym

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2010 11:52
– Każdy ma szansę wzbogacić się na giełdzie – mówi ekspert. Okazuje się, że Polacy coraz chętniej próbują swoich sił na parkiecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie za ciężką pracę nam płacą...

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2010 13:43
…ale za pracę w zespole – sugeruje Miłosz Brzeziński, autor książki „Biznes, czyli kupa ludzi”.
rozwiń zwiń