Są mocni dzięki pomocy papieża

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2012 07:30
- Pomoc materialna jest cenna, ale najważniejsi są ludzie, których poznaje dzięki temu stypendium - mówił w Czwórce Mateusz Smoliński stypendysta fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Audio
  • Mateusz Smoliński - stypendysta fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
  • stypendystka fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

"Musicie być mocni” - to jeden z cytatów Jana Pawła II, którego nauki przyświecają młodzieży na całym Świecie. Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" pomaga młodym ludziom, którzy swoją postawą pielęgnują spuściznę po Papieżu. Stypendium, które oferuje fundacja dostają gimnazjaliści, licealiści i studenci do 26. roku życia. Mateusz Smoliński jest studentem jednej z warszawskich uczelni wyższych i od liceum należy do grona stypendystów fundacji.

- Obecnie studiuje zarządzanie i inżynierię produkcji w SGGW w Warszawie, a pochodzę z Bartoszek, małej miejscowści niedaleko Nidzicy w województwie warmińsko mazurskim - opowiadał w Czwórce Mateusz Smoliński.

W przystosowaniu się do studiów i nowego miejsca pomagali mu członkowie Fundacji, których w Warszawie jest ponad 200. Organizacja oprócz pomocy materialnej i organizacyjnej zapewnia też wsparcie duchowe. - Spotykamy się co dwa tygodnie żeby porozmawiac o wierze i wartościach moralnych - opowiadał Smoliński.

Więcej na temat działalności Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" dowiesz się słuchając nagrania audycji.


Czytaj także

Studencie, każą ci płacić? Sprawdź, czy mają do tego prawo!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 16:00
Na wielu wydziałach wciąż trwa tzw. "kampania wrześniowa", czyli poprawkowa sesja egzaminacyjna. Warto wiedzieć, do kogo zgłosić się, gdy zauważamy, że płacić musimy za coś, za co nie powinniśmy. – To walka w słusznej sprawie, czyli o respektowanie praw studentów – mówi Bartosz Loba, rzecznik Ministerstwa nauki i Szkolnictwa Wyższego
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mamy problem: połowa Polaków z wyższym wykształceniem...

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 16:30
Z badań wynika, że co drugi Polak ukończy studia przed 30. rokiem życia. To powód do dumy? Nie do końca. - W ostatnich latach uczelnie "poszły" w liczbę wypuszczanych absolwentów, a nie w jakość ich kształcenia - mówią goście Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studencka droga do Erasmusa

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 07:00
To program, dzięki któremu tysiące studentów najróżniejszych kierunków mogą poznawać europejskie kraje. Chcesz wziąć w nim udział? Wystarczy mieć dobre stopnie i oczy szeroko otwarte, by nie przegapić okresu aplikacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kreatywne koła naukowe nie tylko dla kujonów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2012 15:00
Wielu studentów nie ma pojęcia, jakie koła naukowe działają na ich uczelniach i czym one właściwie się zajmują. A czasem warto to wiedzieć.
rozwiń zwiń