Zdjęcie do CV - ważna sprawa

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 14:19
Okazuje się, że mniej więcej połowa fotografii dołączanych do CV czy listów motywacyjnych, nie powinna się w nich znaleźć, przede wszystkim ze względu na dobro samego aplikującego o pracę.
Zdjęcie do CV - ważna sprawa
Foto: Glow Images/East News

Często takie zdjęcie zamiast zachęcać pracodawcę do kontaktu z kandydatem, wręcz go od tego odstręcza, a w skrajnych wypadkach nawet wzbudza niechęć, albo po prostu ośmiesza ubiegającego się o pracę, a więc przekreśla jego szanse.

Kandydaci, często nawet znając zasady przygotowywania życiorysu czy listu motywacyjnego, popełniają błędy, przyjmując, że najważniejsze jest wyróżnienie się spośród innych chętnych. Liczą, że osoba rekrutująca, doceni pomysłowość i oryginalność kandydata i zaprosi go do kolejnego etapu selekcji.

Jakie zdjęcie zamieścić, w jakim formacie - postaramy się podpowiedzieć w "4 do 4", w środę 23 października między 13.00 a 16.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka praca
Czytaj także

Młodzi Niemcy nie żyją na kredyt

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 14:00
- Młodzi Niemcy nie biorą pożyczek i nie lubią mieć zobowiązań wobec innych - twierdzą zaproszeni do studia eksperci. - Cenią reguły obowiązujące w Unii Europejskiej i źle patrzą na tych, którzy próbują kręcić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Student jest dziś produktem kultury masowej"

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 15:36
W Polsce rusza rok akademicki. Tym samym, jak co roku, pojawia się pytanie: czy studia wciąż są niezbędne, by zaistnieć na rynku pracy? - Oprócz umiejętności, powinny uczyć postaw, które pomogą młodym ludziom poradzić sobie w zawodowym życiu - mówi Piotr Müller, przewodniczący Parlamentu Studentów RP.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie myl pracoholizmu z pracowitością. Uzależnienie od pracy trzeba leczyć

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 10:30
Są psychologowie, którzy twierdzą, że żeby zachować w życiu równowagę należy 8 godzin pracować, 8 bawić się i 8 przesypiać. Żyjemy jednak w czasach, kiedy zasada "złotego środka" jest właściwie nie do zastosowania, a badania pokazują, że pracoholizm to już nie przejściowy problem, lecz prawdziwe uzależnienie, które trzeba leczyć.
rozwiń zwiń