"Misja Warszawy" – ewangelizacja w XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 10:31
Warszawa to kolejne miasto, które włączone zostało do europejskiej inicjatywy ewangelizacyjnej. Jej celem jest dotarcie przez Kościół rzymskokatolicki do jak największej grupy osób.
Audio

"Misja miasto" zawitała wcześniej do Paryża, Brukseli, Budapesztu i Wiednia. Jej warszawska odmiana składa się z trzech części.

- Nasza akcja została tak pomyślana, żeby dotrzeć do różnych grup społecznych w Warszawie. Począwszy od parafii, poprzez środowiska akademickie i tę część przestrzeni publicznej, która będzie się wyrażała przede wszystkim w ewangelizacji ulicznej - wyjaśnił ks. Paweł Kulpiński, jeden z głównych koordynatorów akcji "Misja Warszawy".

Duchowni chcą wzmocnić więź z wiernymi albo wręcz ją odbudować. - By trafić do współczesnego człowieka chcemy mówić jego językiem, ale bez robienia wokół tego show, który byłby takim krzykiem - "Zauważcie nas!". Myślę, że wszyscy wiedzą, że Kościół istnieje, ale czasami mamy problem, aby dotrzeć do serca młodego człowieka z tym, co mamy do przekazania - powiedział gość "Pod Lupą".

Oficjalnie "Misja Warszawy" wystartowała 22 lutego. - Przygotowania do naszej akcji zaczęły się dużo wcześniej. Obecnie są one kontynuowane i wyrażają się choćby w formowaniu grup ewangelizacyjnych na warsztatach i na spotkaniach różnych grup w parafiach. Kulminacja nastąpi natomiast w tygodniu między 15 a 22 kwietnia. Słowa "kulminacja" nie rozumiemy jednak w tym przypadku jako zwieńczenie dzieła, tylko jako początek procesu ewangelizacji Warszawy - zaznaczył ks. Paweł Kulpiński.

Więcej o "Misji Warszawy" dowiesz się, słuchając całej rozmowy z ks. Pawłem Kulpińskim. O podejściu młodych do Wielkiego Postu możesz posłuchać w materiale reporterskim Martyny Ogonek.

pg

Czytaj także

"Kościół to nie jest miejsce na muzykę świecką"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 21:03
Koncerty takiej muzyki w świątyniach sprawiają, że "nieuszanowana jest sakralność miejsca" - napisał w liście do muzyków kościelnych metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Apokryfy. Od taniej sensacji do cennego źródła wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2012 17:27
Powstają od setek lat i niezmiennie wywołują zainteresowanie naukowców oraz badaczy poszukujących sensacji. Najlepszym tego przykładem jest "Kod Leonarda da Vinci" – bestseller Dana Browna, którego inspiracją był właśnie apokryf.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studenci wybierają życie o chlebie i wodzie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 10:00
Wielki Post to czas, gdy wielu z nas robi sobie różnego rodzaju postanowienia. Częstochowskie środowisko akademickie postanowiło wziąć udział w specjalnej sztafecie, polegającej na przestrzeganiu ścisłego postu.
rozwiń zwiń