Megality i kamienne kręgi. Gdzie leży polskie Stonehenge?
- Jamno to obszar atrakcyjny dla żeglarzy, ponieważ jest to kawał wody z wiatrem, ze względu na położenie można żeglarsko poszaleć - mówi Krzysztof Tuz, który od 15 lat przemierza świat i zwiedza przeróżne kontynenty, doskonale zna też okolicę, w której mieszka. - Minusem Jamna jest to, że jest to jezioro płytkie - dodaje.
Czwórkowy specjalista poleca również Jamno na wycieczki rodzinne. Można skorzystać z tramwaju wodnego "Koszałek" czy wybrać się na ryby.
Jamno to nie jedyne nadbałtyckie jezioro. Ciekawych atrakcji dostarcza również Bukowo, położone w województwie zachodniopomorskim. - To dawna zatoka morska, odcięta od Bałtyku Mierzeją Bukowską, ale połączona z morzem Kanałem Szczyckim - opowiada Krzysztof Tuz.
W Dąbkach już budują przystań żeglarską, więc poprawi się infrastruktura wokół jeziora Bukowo. Jest już plaża miejska z wypożyczalnią sprzętu wodnego. To miejsce idealne dla windsurferów Krzysztof Tuz
Ciekawych wrażeń dostarcza też wycieczka nad Jezioro Czarne, tuż pod Koszalinem, które swą nazwę dostało od złóż borowiny, które barwią jego wodę. Jak się tam dostać? Nad jakie jeszcze nadbałtyckie jezioro warto się wybrać? Czemu lepiej nie planować wieloosobowej wycieczki? O tym w "Hotspocie".
Zapraszamy również do wysłuchania drugiej godziny audycji "Hotspot", w której spotkaliśmy się z Patrykiem Świątkiem, podróżnikiem, współtwórcą bloga paragon z podróży i autorem książki "Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania".
***
Audycja: Hotspot
Prowadzący: Mateusz Kulik
Materiał przygotował: Arkadiusz Wilman (Polskie Radio Koszalin)
Data emisji: 15.09.2018
Godzina emisji: 16.17
pj