Agnieszka Kunikowska o zawodzie aktora dubbingowego

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 15:55
- Głos to nasza wizytówka - opowiadała w Czwórce o pracy aktora dubbingowego Agnieszka Kunikowska, która użyczyła m.in. głosu Fionie za Szreka!
Audio
  • Agnieszka Kunikowska opowiada o specyfice zawodu aktora dubbingowego (Instytut Zatrudnienia/Czwórka)
Jak pracują aktorzy dubbingowi i dlaczego warto wybrać ten zawód? O tym porozmawiamy w Instytucie Zatrudnienia
Jak pracują aktorzy dubbingowi i dlaczego warto wybrać ten zawód? O tym porozmawiamy w "Instytucie Zatrudnienia"Foto: Pixabay.com/Public domain

Agnieszka Kunikowska to jedna z najbardziej znanych aktorek dubbingowych. Lektorka, ale także dziennikarka prowadząca audycje dla dzieci w Programie I Polskiego Radia, tłumaczyła dlaczego - zanim zaczniemy marzyć o pracy w dubbingu - warto skończyć wyższą szkołę aktorską. - Trzeba umieć sobie wiele rzeczy wyobrazić, a nie zawsze pod ręką ma się konkretne rekwizyty. Tak jest ze śmiechem albo płaczem na zawołanie - mówiła Kunikowska. Tłumaczyła także, czym praca aktora dubbingowego dawniej różniła się od tej współczesnej. - Ze względów technicznych przed laty aktorzy grali razem, przy jednym mikrofonie. Dziś ścieżki nagrywane są oddzielnie - wspominała w Czwórce.

Agnieszka Kunikowska opowiadała także, co urzekło ją w tym zawodzie i tłumaczyła co trzeba umieć, by z sukcesami udawało nam się przebrnąć przez... castingi.

Ponadto w programie wysłuchaliśmy rozmowy z Robertem Tunderą, który opowiedział, jak "od kuchni" wygląda praca aktora dubbingowego i co trzeba umieć, by zagrać starca. Dowiedzieliśmy się także, kim są "dzieci dubbingu".

***

Tytuł audycji: Instytut Zatrudnienia

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Agnieszka Kunikowska (aktorka dubbingowa, dziennikarka Programu I Polskiego Radia)

Data emisji: 21.01.2016

Godzina emisji: 12.00

kd/bch

Czytaj także

Mechanik samochodowy - zawód przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 13:04
Jeżeli marzycie, by pracować np. w serwisach samochodowych i stacjach diagnostycznych - ten zawód jest właśnie dla Was.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filolog - zawód poszukiwany przez biznes

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 17:45
Po studiach lingwistycznych można być nauczycielem albo tłumaczem, ale coraz częściej osoby ze znajomością rzadkich języków znajdują pracę w międzynarodowych korporacjach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Szwecji. Sprawdź, jak się tam dostać!

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2015 09:00
Weronika Bryńska, studentka SGGW, praktyki zawodowe odbyła w jednej ze szwedzkich firm w Sztokholmie. Jak tego dokonała?
rozwiń zwiń