To, co niematerialne, też ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 16:20
W audycji "Kontrkultura" rozmawiamy o tym, że niedoceniane dotychczas elementy naszej tożsamości, czyli m.in. zwyczaje i rytuały, mogą stać się istotnym punktem promocji polskich tradycji w świecie.
Audio

Język, sztuki widowiskowe, obrzędy świąteczne, a także wiedza i umiejętności, związane z rzemiosłem tradycyjnym mogą zostać wpisane na "Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego".

Dzięki podpisaniu przez Polskę Konwencji UNESCO w tej sprawie będziemy mogli przedstawić i chronić bogactwo i różnorodność niematerialnej kultury. Dla Francuzów niematerialnym dziedzictwem jest np. ich kuchnia, co będzie ważne dla Polaków? Okaże się niebawem.

W "Kontrkulturze" opowiadamy kto i na jakich zasadach może zgłaszać zjawiska niematerialne, które zostaną wpisane na tę listę. Zapraszamy do wysłuchania załączonej rozmowy.


Czytaj także

Eryk Lubos: aktor to tylko zawód

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 18:00
Eryk Lubos nie lubi mówić o sobie. Ula Kaczyńska namówiła go jednak na rozmowę o jego rolach, serialu "Misja Afganistan" i o tym, jak radzi sobie z popularnością.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Sitek: "Król dopalaczy" uczy ludzi dystansu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 18:50
- Chciałbym, żeby ludzie zaczęli śmiać się sami z siebie. Sam to robię i myślę, że dobrze byłoby, gdyby ludzie nauczyli się dystansu – opowiada Marcin Sitek, aktor kabaretowy, zwany także przekornie "Królem Dopalaczy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

W kulturze wszystko już było...

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2012 11:20
Zapraszamy na krytyczne i z przymrużeniem oka podsumowanie kultury 2012.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mój muzodram. Moja Nina"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 20:50
Teksty Niny Simon w tłumaczeniu Katarzyny Groniec i wykonaniu Moniki Mariotti składają się na niezwykły spektakl "Moja Nina" będący hołdem dla obdarzonej nieprzeciętnym głosem amerykańskiej artystki.
rozwiń zwiń