Wizyta w Muzeum przypomina spacer po dziejach i pozwala przekonać się, że historia polskiego oręża sięga początków państwowości. - To jedyne miejsce w kraju, w którym można zobaczyć zabytki związane z polską wojskowością od wieku X aż po czasy współczesne - mówi Witold Głębowicz. - Są to m.in. miecz z czasów Mieszka, przedmioty znalezione na pobojowiskach i chyba jeden z najcenniejszych naszych skarbów - relikwiarz z czasów bitwy pod Grunwaldem - dodaje.
Muzeum Wojska Polskiego
Obecnie w Muzeum znajduje się ponad 250 tys. eksponatów, a zbiory wciąż się powiększają. - Skupiamy się na tym, by pokazać tysiąc lat naszych dziejów za pomocą obiektów, które albo zostały wykopane, albo były przechowywane w zbiorach rodzinnych, albo leżały w archiwach różnych instytucji. Teraz służą społeczeństwu - podkreśla zastępca dyrektora Muzeum Wojska Polskiego.
Muzeum Wojska Polskiego
Dlaczego Jan III Sobieski miał słabość do karaceny? Co podarowała Muzeum rodzina księdza Skorupki? I jakie niespodzianki czekają na odwiedzających Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej? O tym w nagraniu audycji.
***
Tytuł audycji: Stacja Nauka
Prowadzi: Patryk Kuniszewicz
Gość: Witold Głębowicz (zastępca dyrektora Muzeum Wojska Polskiego), Sebastian Warlikowski (rzecznik prasowy Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie),
Data emisji: 15.08.2018
Godzina emisji: 12.15
kul/mko