Warszawa kontra reszta Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 12:28
Istnieje mnóstwo stereotypów dotyczących warszawiaków. Czy w stolicy jest tak pięknie, że inni powinni zazdrościć jej mieszkańcom?
Widok na stołeczne Stare Miasto.
Widok na stołeczne Stare Miasto.Foto: Pixabay.com/Public Domain/studioyayo

Wytyka się, że w stolicy brakuje wysokiej kultury i że przez napływową ludność nie ma tam już niemal żadnych rodowitych warszawiaków. Z drugiej strony panuje przekonanie, że stolica to idealne miejsce do życia. Z większości rankingów płacowych wynika, że zarabia się tam najlepiej w kraju. Ten sielankowy obraz psują jednak wysokie koszty utrzymania. O tym, jak różni się życie w stolicy i w innych rejonach Polski i czy podział na Warszawę i resztę kraju rzeczywiście istnieje porozmawiamy w pierwszej godzinie "Czatu Czwórki".

Po godz. 16.00 przeniesiemy się do Afryki wraz z Marią Geremek, która w pogoni za marzeniami pracowała tam jako weterynarz w Fundacji AfriCat, zajmującej się ochroną dzikiej przyrody. Nam opowie o swoich doświadczeniach, ale także o pomyśle, dzięki któremu każdy z nas może małymi krokami zmieniać otaczającą rzeczywistość.

***

Na "Czat Czwórki" zapraszamy we wtorek (11.10) od godz. 15.05 do 17.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

kd/kul

Czytaj także

Nie ma Centralnego bez inżyniera Karwowskiego!

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 15:00
Grał w "Czterdziestolatku", "07 zgłoś się" i "Motylem jestem". W 1975 roku został "Misterem Warszawy", a dziś po prostu jest Dworcem Centralnym, najważniejszym węzłem transportu kolejowego w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Akademik nigdy nie zasypia": fakty i mity z życia studentów

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 06:00
Nie wszyscy żacy mogą pozwolić sobie na wynajęcie pokoju lub mieszkania, dlatego decydują się na mieszkanie w akademiku. Tu jednak nie ma czasu na odpoczynek. Oto zbiór legend i prawdziwych historii z akademickiego życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Legendy warszawskie - by odkryć dawny świat

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 13:06
- Specyfika legendy jest taka, że wszystko zależy od tego kto, kiedy, komu i w jakich okolicznościach ją opowiada. Można tworzyć wiele jej wariantów - mówi Julia Odnous, redaktorka publikacji "Legendy warszawskie. Antologia".
rozwiń zwiń