Syndrom pełnego gniazda. Mężczyźni uciekający przed dorosłością

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 10:52
Z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że ponad połowa osób pełnoletnich, stanu wolnego, które mieszkają z rodzicami to mężczyźni. Dlaczego nie kwapią się do wyprowadzki?
Dlaczego ponad połowa mężczyzn wybiera życie dorosłych chłopców?
Dlaczego ponad połowa mężczyzn wybiera życie "dorosłych chłopców"?Foto: Shutterstock.com/ Roman Samborskyi

Okazuje się, że najczęściej podawanymi powodami są wygoda, poczucie więzi z rodzicami i związana z tym zależność emocjonalna. Jakie implikacje dla przyszłości może mieć trudność młodych mężczyzn z rozpoczęciem samodzielnego życia? o tym w pierwszej godzinie audycji.

Po godz. 16.05 sprawdzimy, co jeść podczas wakacji w dalekich krajach, aby sie nie zatruć. Nic tak nie psuje wakacji jak problemy żołądkowe. Niestety, zwłaszcza latem, w obcym miejscu, mogą się zdarzyć każdemu z nas. Najczęściej są spowodowane zatruciem pokarmowym wywołanym przez bakterie znajdujące się w żywności i wodzie. Jak ich uniknąć? I jak poradzić sobie, gdy dosięgnie nas "zemsta faraona"? Gościem Czwórki będzie dietetyk kliniczny Ewa Trusewicz.

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w poniedziałek (7.08) od godz. 15.05 do 17.00. Program poprowadzi Piotr Firan.

kd

Czytaj także

Głowa ważniejsza niż portfel. Co znaczą pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:30
Pieniądzom przypisujemy możliwość zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa, statusu społecznego, czasem władzy. Kompensują kompleksy i wpływają na nasze relacje z ludźmi. - Dla każdego pieniądze oznaczają coś innego - mówiła dr hab. Dominika Maison, dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i autorka książki "Polak w świecie finansów". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Efekt wioski. Dlaczego warto być z innymi ludźmi?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 10:20
- Stare afrykańskie porzekadło mówi, że, żeby wychować dziecko, potrzeba całej wioski. I ta wioska rozumiana jest jako zbiorowisko ludzi, którzy ze sobą żyją - mówi dr Ewa Woydyłło.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przemoc wobec kobiet. "Nie zatrzymywana - postępuje"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 11:43
W Polsce co 40 sekund ma miejsce akt przemocy wobec kobiet. Blisko połowa ofiar pozostaje w związkach formalnych. - Ważne, by kobiety zrozumiały, że same sobie nie będą w stanie poradzić i by głośno mówiły o tym, co dzieje się w ich domach - tłumaczyła psycholog Iwona Byśkiniewicz.
rozwiń zwiń