Psy lubią reggae. Jakiej muzyki słuchają inne zwierzęta?
Jak przekonywał ekspert takie znakowanie jest bardzo potrzebne, a by je przeprowadzić, wystarczy udać się do odpowiedniej przychodni weterynaryjnej. - Inspektorzy TOZ, znajdujący psy na terenie całego kraju, po chipach właśnie są w stanie odnaleźć ich opiekunów. Jeśli nie ma chipu, zwierzę trafia do schroniska, a my szukamy właścicieli innymi sposobami, ale wielokrotnie czworonogi te pozostają w naszych placówkach na wiele lat - opowiadał ekspert.
Nad projektem Ustawy o Systemie Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt Domowych trwają właśnie prace w Ministerstwie rolnictwa. Co zmieni się w praktyce? Czy nowe regulacje pomogą dbać o prawa zwierząt? Gdzie można będzie zachipować swojego pupila, ile to ma kosztować i czy takie znakowanie... boli? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia.
Łukasz Balcer Obowiązek chipowania ułatwi m.in. kontrolę nad populacją zwierząt, będzie także chronił nasze prawo do własności.
W programie zaprosiliśmy was także na Radiową Poradnię Dla Zwierząt, w której tym razem przyjmował dr Aleksander Korzeniowski z przychodni weterynaryjnej "4 Łapy" w Łodzi. Ekspert tłumaczył m.in. czym jest i w jaki sposób się objawia kocie schorzenie, czyli kardiopatia przerostowa. W audycji zadbaliśmy także o kocie pazury oraz przedstawiliśmy wam papugę kakadu. Posłuchaj nagrania całej audycji "Dajesz radę", 9.10.2017 <<<
***
Tytuł audycji: Dajesz radę
Prowadzi: Kacper Kowalczyk
Gość: Łukasz Balcer (prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami)
Data emisji: 9.10.2017
Godzina emisji: 14.07
kd/kul