Aplikacje na 100-lecie odzyskania niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 11:00
Dzięki różnym aplikacjom na smartfony historia Polski przestaje być zagadką. Zapraszamy w wirtualną podróż do przeszłości i do miejsc ważnych dla niepodległości naszego kraju.  
Audio
  • Przegląd najciekawszych aplikacji na smartfony poświęconych historii Polski (TOP/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/fotorince

Czytaj także
muzeum kanału dętka pap 1200.jpg
Drugie dno Łodzi. Muzeum Kanału "Dętka"

"Wasza Warszawa" jest multimedialnym przewodnikiem po miejscach i ludziach ważnych dla historii miasta i całego kraju. - To mapa, na której umieszczamy różne punkty ważne ze względu na rok 1918 oraz na dwudziestolecie międzywojenne - opowiada Agnieszka Tomasińska z Domu Spotkań z Historią. - Mamy tutaj budynki, miejsca użyteczności publicznej, miejsca zamieszkania różnych ludzi, którzy kształtowali młode państwo polskie - dodaje. A nasza reporterka Aldona Janiszewska testuje "Waszą Warszawę" w terenie. 

Serwis specjalny: Polska Niepodległa >>>

W audycji sprawdzamy także, jak działają aplikacje poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Co poznamy dzięki "Archimapie"? Dokąd dojdziemy z aplikacją "Ulice'44"? O tym m.in. w materiale Mateusza Kulika.


Czytaj także
warszawa 1200.jpg
https://www.polskieradio.pl/10/216/Artykul/2119527

***

Tytuł audycji: "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem"

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data audycji: 1.08.2018

Godzina audycji: 17.16

kul/pj

Czytaj także

"Niemapy" odkrywają tajemnice polskich miast

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 12:20
"Niemapa" to seria przewodników dla rodzin. - Często mijamy jakiś budynek kilkanaście razy w tygodniu i nawet na niego nie spojrzymy, choć wiąże się z nim niesamowita historia. "Niemapy" są po ty, by otworzyć oczy - opowiada Joanna Studzińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wieliczka. Zwiedzaj kopalnię soli jak twardziel!

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2017 10:00
To magiczne miejsce nieopodal Krakowa, w którym zatrzymał się czas, a jego sława dawno wyszła poza granice Polski. Teraz Kopalnia Soli w Wieliczce kusi też tych, którzy lubią ekstremalne przeżycia.
rozwiń zwiń