"The Office PL" sezon 2 - Rafał Kowalski w obsadzie serialu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2022 11:48
Za nami premiera drugiego sezonu serialu "The Office PL". Do obsady dołączył m.in. Rafał Kowalski znany z filmu "Mój dług". - To spełnienie moich marzeń - mówi aktor. 
Rafał Kowalski
Rafał Kowalski Foto: mat.pras/Ori Actors

Ruszył drugi sezon "The Office PL" - serialu, który zaprasza widzów do siedleckiego biura firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej Kropliczanka. Do obsady dołączył aktor Rafał Kowalski, który wcielił się w rolę młodego pracownika Kropliczanki Adama, zastępując innego aktora. - To jest zawsze duże obciążenie, zwłaszcza, że jest to format znany na całym świecie - opowiada aktor. - Dla mnie to było spełnienie marzeń z dzieciństwa. Przy produkcji bawiłem się świetnie.


Serial na polskie realia

Serial, który powstał na bazie brytyjskiego formatu, dostosowano do polskich realiów. - Oglądając pierwszy sezon, miałem wiele pomysłów na każdą z tych postaci, cieszę się, że w jakimś stopniu mogłem to zrobić - tłumaczy Rafał Kowalski. - Mój pomysł na postać Adama był prosty - to jest łącznik ze światem. To ma być osoba najnormalniejsza w tym biurze, ma być najbardziej zbliżona do odbiorcy.

Jak podkreśla aktor, praca przy filmie mockumentalnym różni się od pracy przy innych projektach. Wymaga innego rodzaju skupienia i zaangażowania. - Każda scena jest nowym odkryciem, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co się może wydarzyć - opowiada rozmówca Gosi Jakubowskiej. - Mimo że improwizacji nie jest za wiele, inaczej pracuje się z kamerą. Dużego nakładu pracy wymaga, żeby zachować w tym wszystkim naturalność, a jednocześnie być swoją postacią. Cieszę się, że miałem możliwość dołączenia do zespołu i mogłem się uczyć od kolegów, którzy już pracowali na planie.

Źr. Youtube/THE OFFICE PL | DRUGI SEZON | OFICJALNY ZWIASTUN


Teatr jak rodzina

W zeszłym roku Rafał Kowalski ukończył PWSFTviT w Łodzi i zagrał w filmie "Mój dług". Ta rola otworzyła mu wiele drzwi, jednak jest coś, co go pociąga równie mocno jak produkcje filmowe.

- Teatr był wielką częścią mojego życia i mam nadzieję, że jeszcze będzie. Pracowałem w teatrze w Łodzi jako student. Nigdzie się więcej nie nauczyłem niż tam, występując również z moimi pedagogami. To był wspaniały czas w moim życiu - opowiada aktor. - Rodzina, jaką tworzy teatr, okres, który się tam spędza, jest nieporównywalny do planu filmowego. Na planie spotykamy się na 3-4 miesiące pracy i rozchodzimy się każdy w swoją stronę. Niektóre znajomości się podtrzymuje, innych nie. W teatrze spotyka się stale tych samych ludzi i tworzy się rodzinę. Jeśli będę miał okazję to chętnie wrócę do teatru.

Posłuchaj
06:57 Czwórka/Artystyczny wybieg - Rafał Kowalski 6.11.2022.mp3 Rafał Kowalski o swojej roli w "The Office PL" i przyszłości (Artystyczny wybieg/Czwórka)

 

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się polscy aktorzy na Zachodzie, jednak Rafał na razie koncentruje się na tym, co mu życie przynosi. - Skupiam się na tym, co jest tu i teraz. Chciałbym zrobić coś, co będzie znaczące i zapamiętane, bez względu na to, czy to będzie polska produkcja, czy zagraniczna - mówi aktor. - Chciałbym tworzyć, czuję się w tym dobrze i cieszę się, że moja kariera powoli nabiera rozpędu.

***

Tytuł audycji: Artystyczny wybieg

Prowadzi: Katarzyna Cygler 

Materiał: Gosia Jakubowska

Data emisji: 06.11.2022

Godzina emisji: 15.40

aw/kor

Czytaj także

"Euforia" - teatralny spektakl czy prawda o młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 15:49
- "Euforia" to jest taki serial, wobec którego trudno przejść obojętnie - uważa Kaja Klimek, krytyczka filmowa. - Pierwszy odcinek pierwszego sezonu mogliśmy oglądać 3 lata temu. Gdy go obejrzałam, pomyślałam: wreszcie powstał serial, który traktuje nastolatki jak osoby, jak ludzi, a nie jak figury - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Serial "Peryferal" - "przyszłość jest towarem i dobrem"

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 13:30
- Serial "Peryferal" powstał na podstawie kultowej książki Williama Gibsona o tym samym tytule - mówi Kaja Klimek. - Przenosi nas w niedaleką stechnologizowaną przyszłość.
rozwiń zwiń