Autorzy w prosty, przystępny i atrakcyjny sposób opowiadają o przestrzeni, która nas otacza w domu, w biurze, w czasie wolnym. Udowadniają, że budynki to nie tylko materiały, ale opowieści o ludziach, ich pasji, marzeniach i emocjach. - Cieszymy się, że książkę się dobrze czyta - to był nasz główny cel, to nam przyświecało podczas pisania, żeby język maksymalnie uprościć - mówi autorka. - Nie ma tam żargonu, a profesjonalne słownictwo jest wytłumaczone - dodaje Radosław Gajda. - Są tam odpowiedzi na pytania: dlaczego mieszkamy w domach, a nie w szałasach; dlaczego bloki wyglądają jak bloki, a kamienice jak kamienice - uzupełnia.
Z publikacji "Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?" dowiemy się również czemu układ starówek miejskich rożni się od układu blokowisk i kiedy się to zmieniło. Jak to się stało, że wieżowce zawdzięczamy pożarowi? Czy Łódź i Chicago mają coś ze sobą wspólnego? Co świadczy o dobrze rozwiniętym mieście? Co współczesnych deweloperów łączy z papieżem Juliuszem II? O tym m.in. w nagraniu rozmowy.
***
Tytuł audycji: Pierwsze słyszę
Prowadzi: Kamil Jasieński
Goście: Natalia Szcześniak, Radosław Gajda (twórcy wideobloga "Architecture is a good idea", autorzy książki "Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?")
Data emisji: 30.10.2018
Godzina emisji: 8.30
pj/ac