Trwa konkurs dla młodych dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 15:27
Forum Pismaków to największy i najstarszy w Polsce konkurs gazetek i mediów szkolnych. Trwa 19. edycja, której uczestnicy mają za zadanie jak najciekawszy opis miast, w których przyszło im żyć.
Konferencja prasowa.
Konferencja prasowa.Foto: Glow Images/East News

Plebiscyt zapoczątkowany w roku 1996 w Wałbrzychu przez nauczycielkę języka polskiego Elżbietę Surę, po kilku edycjach lokalnych został w roku 2001 przekształcony w konkurs ogólnopolski.
Trwa 19. edycja konkursu mediów szkolnych MAM Forum Pismaków. Młodzieżowe redakcje nadsyłają na konkurs dziesiątki prac, a konkurencja jest silna. Termin nadsyłania upływa 14 lutego. Tematem tej edycji jest miasto – uczestnicy z całej Polski przyglądają się swojej najmniejszej ojczyźnie.
O konkursie, o idei, o tym, jak wyglądało poprzednich 18 lat opowiedzą Monika Toppich - współorganizatorka i Bartołomiej Pograniczny, laureat siedemnastej edycji Forum Pismaków.

Do rozmowy zapraszamy w audycji "Na cztery ręce" w środę 5 lutego, pomiędzy 23.00 a 1.00.

Czytaj także

Dziennikarze PAP tłumaczą świat już od 95 lat!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 09:00
Największa agencja informacyjna w naszym kraju ma już 95 lat. Bez Polskiej Agencji Prasowej trudno wyobrazić sobie rynek medialny nie tylko w Polsce, ale też za granicą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Politechnika Wrocławska będzie uczyć nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 10:30
Masz talent do przedmiotów ścisłych i marzy ci się nauka w szkole bez dzwonków? W lutym przyszłego roku rusza nabór do Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej. To będzie zupełnie nowa jakość w systemie polskiej edukacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gimbaza czy geniusze? Polscy gimnazjaliści są najmądrzejsi w Europie!

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 12:00
Wbrew powszechnej opinii polscy gimnazjaliści okazali się być jednymi z najlepszych w przeprowadzanym na całym świecie teście wiedzy 15-latków. Tylko czy to na pewno dowód na to, że polepszyła się jakość naszej edukacji?
rozwiń zwiń